(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šeštadienį Raudondvario dvaro sodyba tapo miniatiūriniu Kauno rajonu – į 2010 metų derliaus šventę suvažiavo visos dvidešimt penkios seniūnijos. Šventė dar kartą įrodė, kad Kauno rajonas nuo seno garsėja ūkininkavimo tradicijomis, žemės ūkio mokyklų laimėjimais, o čia gyvenantys žmonės moka ne tik žemę dirbti, sumaniai pasinaudoti Europos Sąjungos parama, bet išradingai ir kūrybingai save pristatyti bei linksmintis.

Tas nuotaikingas kelių tūkstančių žmonių susiėjimas pavadintas gražiu aukštaitiški terminu  – ,,Rudens sambariai”. Tai laikas, kai grūdas jau po žeme ir ima judėti, kai svarstyklės danguje sulygina dieną su naktimi, tai laikas tarp šv. Mato ir Mykolinių, tarp bulviakasio ir naujo derliaus grūdo alaus ragautuvių.

Todėl neatsitiktinai derliaus šventė  pradėta senomis lietuvių tradicijomis – laukų laužo ugnis apnešta per visų seniūnijų kiemelius, pašventintas derlius, rugių pėdas įteiktas rajono šeimininkui, o naujo derliaus duona vaišinti visi šventės dalyviai.

Į savo kraštą švęsti rudens darbų pabaigtuvių atvyko žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius,  Kauno rajono žemdirbius ir konkursų  dalyvius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kol scenoje vieni kitus keitė Kauno rajono meno kolektyvai, seniūnijų kiemeliuose vyko teatralizuoti  prisistatymai. Komisijai teko išties sunki užduotis, nes visiems netrūko išradingumo ir originalumo. Kačerginiečiai vis dar gyveno pasaulio krepšinio čempionato nuotaikomis ir siūlė išbandyti rankos taiklumą į krepšį mėtant bulves ir kopūstus, Kulautuva puoselėjo tarpukario kurorto tradicijas, alšėniškiai kvietė mušti sviestą ir mokė verpti, Rokai atgaivino kalvystės tradicijas.

Lapių seniūnija atspindėjo savo pavadinimą, Samylai – savitumą ir viliojo žuvimis, Ežerėlio seniūnija tapo Ežerėlio raistu, kuriame šiurpino  kipšas, Batniava viliojo sūriais, Akademija demonstravo mokslo pasiekimus.

Į Čekiškės kiemelį užsukti kvietė vilioklė, Raudondvario ir Domeikavos seniūnijų kiemeliuose pasitiko seniūnai, vienas šventei brigadininku, kitas kaubojumi tapę. Taurakiemio seniūnija atsigabeno ponį, Vilkijos apylinkės –  ožką ir triušių, Babtai atriedėjo vežimaičiu, kurį traukė šiaudų arklys, Zapyškis atsivežė savo Moną Lizą ir daug kitų lėlių – nuo visų įdomybių galva sukosi ir akys raibo.

Susirinkusius linksmino kapela ,,Sadūnai”, dainavo Merūnas, Andžela ir Giulija, koncertavo  grupė ,,Rondo”- šventės šurmulys Raudondvario dvaro sodyboje nurimo tik pavakare.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: