(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Birželio 24-27 dienomis Pernu (Estija) vyko tarptautinės „Hanza dienos 2010″, kuriose dalyvavo ir Kauno miesto delegacija. Estijoje Kaunui buvo perduota naujųjų laikų Hanzos sąjungos vėliava. Kitais metais šventė pirmą kartą vyks Kaune.

Pernu įrengtame Kauno paviljone buvo pristatytas Lietuvos kulinarinis paveldas, veikė viduramžių kostiumų fotoateljė ir turizmo informacijos centras. Būsimo renginio Kaune meno vadovas, režisierius Andrius Žurauskas pristatė „Hanza dienas 2011“.

Kaunas Pernu surengė visų delegacijų priėmimą: senoviniame mediniame pastate vyko alizuotos pagoniškos apeigos, pademonstruotas nacionalinio patiekalo – cepelinų – gaminimo procesas, visi buvo vaišinami šiuo patiekalu. Šventėje Pernu koncertavo ir Kauno miesto muzikos ansamblis „Ainiai”.

Naujoji Hanza sąjunga buvo įkurta 1980 metais. Tai ekonomiškai ir politiškai aktyvių, siekiančių bendradarbiauti ir kadaise priklausiusių senajai Hanzos Lygai, miestų organizacija. Šiuo metu ji vienija 175 Europos miestus iš 15 šalių. Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, priklausantis tarptautinei miestų sąjungai Naujoji Hanza.

Norėdami populiarinti savo veiklą, Naujieji Hanza miestai sumanė visuotinę šventę – „Tarptautines Hanza dienas”.

Kasmet kuris nors miestas narys yra paskiriamas tarptautinių Hanza dienų centru ir į jį suvažiuoja tūkstančiai dalyvių iš miestų partnerių, kurie pristato savo miesto kultūros, ekonomikos ir socialines vertybes.

Tarptautinė Hanzos miestų šventė kitąmet Lietuvoje bus rengiama pirmą kartą. Tikimasi, kad tarptautinį renginį ir mūsų miestą aplankys apie 250 tūkst. svečių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: