(c) "Handza Kaunas 2011" archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė prašymui pratęsti Tarptautinių Hanzos dienų renginio laiką. Organizatorių prašymu gegužės 19-22 dienomis tarptautinė šventė turėtų vykti nuo 8 val. iki 3 val. ryto. Pagal ankstesnę tvarką šventė turėjo vykti iki 23 valandos vakaro.

„Tokio lygio renginys turi vykti ilgiau – juk miestas bus pilnas turistų, kurie šurmuliuos ir per naktį. Tai leis ne tik papildyti miesto biudžetą, bet bus naudinga ir verslininkams”, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Tarptautinės Hanzos dienos yra rengiamos kasmet viename iš Naujosios Hanzos sąjungos miestų. Šios šventės programą sudaro kultūriniai renginiai, amatų mugės, miestų prisistatymai, forumai, seminarai. Kaunas yra vienintelis Lietuvoje Hanzos miestas. Jis nuo 1992 metų aktyviai dalyvauja ir Naujosios Hanzos sąjungos veikloje.

2011 metais gegužės 19-22 dienomis Kaunas švęs savo gimtadienį ir taps Tarptautinių Hanzos dienų šeimininku. Planuojama, kad į šventę „Hanza Kaunas 2011″ atvyks maždaug pusė milijono svečių ir dalyvių iš daugiau kaip 100 Europos miestų.

Keturias dienas mieste vyks daugiau kaip 100 renginių: didžiulė Viduramžių mugė su Amatų alėja, Gėlių, Duonos, Sūrių, Mėsos, Žuvų, Daržovių, Sendaikčių turgumis; Didysis Europos riterių turnyras su pirmąkart Lietuvoje rengiamomis raitelių dvikovomis; rekordinė oro balionų šventė; Viduramžių karnavalas; tarptautinis menininkų pleneras, ugnies misterija virš dviejų upių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: