(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kaune nuo 1996 metų menininkai už geriausius sezono darbus miesto teatruose apdovanojami „Fortūnos” statulėlėmis bei diplomais. Šiemet „Fortūnų” įteikimo ceremonija vyko Teatro dienos išvakarėse – kovo 25 d. Kauno rotušėje, kur susirinko visų septynių Kaune veikiančių teatrų atstovai.
Teatro dienos minėjimo metu buvo apdovanoti tie teatralai, kuriuos žiuri pripažino sezono pažibomis – spektaklių režisieriai, aktoriai, scenografai, kompozitoriai, choreografai.

Teatro dienos minėjimo metu apie teatrų „aktualijas” kalbėjo peliukų personažai. Buvo įteikti alternatyvūs humoristiniai apdovanojimai. Aktorius Rolandas Kazlas padėkojo Savivaldybei ir Kaunui už dėmesį jam, pasižadėjo ir toliau daryti tai, ko jis negali nedaryti – vaidinti.

Susirinkusiems, pasak aktoriaus Andriaus Žurausko koncertavo būsimieji bedarbiai – Muzikos ir teatro akademijos studentai, grupė „Liūdni slibinai”.

Teatro dienos minėjime dalyvavo meras Andrius Kupčinskas, jo pavaduotojai Algimantas Kurlavičius, Stanislovas Buškevičius, kiti Tarybos nariai.

„Atsimenu, kad anksčiau teatro diena Kaune buvo minima net Sporto halėje. Norėčiau, kad Teatro dieną švęstų visas miestas, nes teatras reikalingas visiems. Filharmonija augina jaunus klausytojus, būtų gerai, kad ir teatralai juos pratintų prie teatro. Gal būtų visai neblogai, jeigu turėtume ir politikų dieną? Tarybos posėdžiuose taip pat kyla teatrinių konfliktų, dramų…
Dar kartą sveikinu teatro dienos proga. Linkiu kūrybinės sėkmės”, – kalbėjo miesto meras A. Kupčinskas.

Už geriausius praėjusių metų darbus, vaidmenis buvo apdovanoti komisijos išrinkti teatralai.

FORTŪNOS 2010 prizai įteikti:

Režisierei ir dramaturgei AGNEI DILYTEI – už dramaturgijos ir režisūros jungtį spektakliuose „LAUROS KOSMOSAS” ir „SIDABRINIS FĖJOS ŠAUKŠTELIS” (režisierė ir pjesių autorė Agnė Dilytė). Kauno Mažasis teatras.

Režisieriui ir choreografui ANDRIUI KURIENIUI – už šokio spektaklį „SAPNAS Nr. 5″. Kauno šokio teatras „Aura”.

Aktorei INESAI PALIULYTEI – už NADEŽDOS vaidmenį spektaklyje pagal Biljanos Srbljanovič pjesę „SKĖRIAI” (režisierius Rolandas Atkočiūnas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Aktoriui DAINIUI SVOBONUI – už FREDŽIO vaidmenį spektaklyje pagal Biljanos Srbljanovič pjesę „SKĖRIAI” (režisierius Rolandas Atkočiūnas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Aktoriui ROLANDUI KAZLUI ir aktoriui LIUBOMIRUI LAUCEVIČIUI – už kūrybingą partnerystę spektaklyje pagal Antono Čechovo kūrinius „PALATA” (inscenizacijos autorius ir režisierius Rolandas Kazlas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Scenografei JANINAI MALINAUSKAITEI – PADĖKOS FORTŪNA už nuopelnus Lietuvos teatrui.

Aktoriui ANTANUI TARASEVIČIUI – PADĖKOS FORTŪNA už nuopelnus Lietuvos teatrui.

FORTŪNOS 2010 diplomai įteikti:

Dirigentui JULIUI GENIUŠUI – už svarų indėlį į Kauno valstybinio muzikinio teatro kūrybinę veiklą ir Kauno miesto muzikinį gyvenimą.

Šviesų dailininkui VLADIMIRUI ŠERSTABOJEVUI – už šviesų dizainą šokio spektaklyje „Sapnas Nr. 5″ ir svarų indėlį vystant šią meno šaką.

Solistei RŪTAI ZAIKAUSKAITEI – už ČARITI vaidmenį Cy Coleman miuzikle „MIELOJI ČARITI” (režisierius Kęstutis Jakštas, dirigentas Julius Geniušas). Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Aktoriui ANTANUI KURKLIEČIUI – už JOVIČIAUS, Fredžio ir Dados TĖVO vaidmenį spektaklyje pagal Biljanos Srbljanovič pjesę „SKĖRIAI” (režisierius Rolandas Atkočiūnas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Aktorei TOMAI VAŠKEVIČIŪTEI ir aktoriui TOMUI RINKŪNUI – už darnų kūrybinį duetą spektaklyje „LAIMINGI” pagal Friedricho von Schillerio pjesę „Klasta ir meilė” (režisierius Artūras Areima). Kauno valstybinis dramos teatras.

Aktoriui TOMUI RINKŪNUI ir aktorei TOMAI VAŠKEVIČIŪTEI – už darnų kūrybinį duetą spektaklyje „LAIMINGI” pagal Friedricho von Schillerio pjesę „Klasta ir meilė” (režisierius Artūras Areima). Kauno valstybinis dramos teatras.

FORTŪNOS 2010 žiuri komisija: dramaturgas Gediminas Jankus, teatrologė Lina Klusaitė, teatrologė Elvyra Markevičiūtė (pirmininkė), teatrologė dr. Rūta Mažeikienė, choreografė Lina Navardauskienė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, teatrologė dr. Jurgita Staniškytė, žurnalistė Ramutė Vaitiekūnaitė, muzikologė Jevgenija Žakienė.

Tarptautinę teatro dieną pasaulis kasmet mini kovo 27 d. Švęsti profesinę dieną kauniečiai teatralai pradėjo trečiadienį „Boulingo alėjoje”. Čia jau tryliktą kartą vyko teatralizuotas boulingo turnyras, kuriame rungėsi visų 7 Kauno teatrų artistai ir Kauno miesto savivaldybės komanda, vadovaujama mero Andriaus Kupčinsko. Savivaldybės komanda šiame turnyre užėmė garbingą ketvirtą vietą. Pirmąją vietą šiemet iškovojo Kauno kamerinio teatro komanda.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: