Teatras
(c) D.Matvejev archyvo nuotr.

Spalio 29 d. Kauno dramos teatre įvyks teatro „Cezario grupė“ spektaklio vaikams „Lai lai lai“ premjera.

Teatro režisierius Cezaris Graužinis jau seniai galvojo, kaip mažam vaikui pasakotų apie vėją, ugnį, vandenį ir žemę, o šios vasaros viduryje grįžo į Lietuvą su aiškia vizija, kurią, pasak jo, „beliko su džiaugsmu įgyvendinti“.

Iš šios vizijos gimė naujas spektaklis žaismingu ir keistoku pavadinimu „Lai lai lai“, lietuvių mitologijos pradžiamokslis patiems mažiausiems vaikučiams bei jų mamytėms ir tėtukams.

„Cezario grupė“ imasi to, ko niekas Lietuvoje iki šiol nedarė – į sceną suprantamai ir šiuolaikiškai perkelti autentiškus lietuvių mitų herojus, papasakoti apie pasaulio atsiradimą.

Naujajame teatro „Cezario grupė“ darbe siekiama poetiškai interpretuoti tradicijas, remiantis lietuvių mitologijos tyrinėtojų apibendrinančiais moksliniais darbais. Ir šiame spektaklyje teatras „Cezario grupė“ lieka ištikimi „vaizduotės teatro“ principams, šiuolaikiškai interpretuodami mūsų paveldą, mitologiniams elementams suteikdami šilumos, žavesio ir žmogiškumo.

Spektaklio peržiūroje akis išpūtę sėdėjo tiek vienerių metų kūdikiai, kuriuos užbūrė spalvų ir formų žaismas scenoje, tiek devynerių metų vaikai, stebėdami stebuklingus mitologinius personažus.

Teatro „Cezario grupė“ nuomone, vaikų vaizduotė ir kūrybiškumas geriausiai lavinami žaidžiant ir džiugiai atsiveriant pasauliui. Norėjosi sukurti vaikų nevarginantį, neatbaidantį nuo teatro trumpą vaidinimą – kad tėvai galėtų atsivesti į jį ir pačius mažiausius, kurių paprastai į teatrą niekas nekviečia.

Tad aktorių komanda ir siekė, kad vaikai grįžę namo žaistų, prisimindami matytus personažus, naujomis akimis pažvelgtų į pasaulio stichijas ir reiškinius. Keistoko pavadinimo prasmė atsiskleis spektaklio pabaigoje, kurioje vaikų dar laukia netikėta galimybė prisiliesti prie stebuklingo, magiškai traukiančio pasaulio. Režisierius Cezaris Graužinis ypač džiaugiasi, galėdamas savo darbą pristatyti kauniečiams, kurie, jo nuomone, turi daug prašmatnių galimybių mėgautis geru, nenupigintu teatru.

Spektaklyje vaidina Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė ir Julius Žalakevičius arba Povilas Liubinas, režisierius Cezaris Graužinis.

Spektaklio „Lai lai lai“ premjera Kaune vyks jau šį šeštadienį, spalio 29 d., 12 val. Kauno dramos teatre. Bilietus platina Tiketa, daugiau informacijos galima rasti čia.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: