(c) Teatro klubo archyvo nuotr.

Dvi garsių aktorių poros sujungė savo šeimyninę ir aktorinę patirtį serbiško humoro komedijoje “Šeimos patarėjas”. Premjera jau šiandien, lapkričio 5 dieną, 19 val. Kauno klube “Papa Jazz”

Šeimyninio gyvenimo išminties tūlas pasaulio pilietis mokosi visą gyvenimą – vieni jos įgauna, kitiems toji išmintis taip ir lieka neįkandamas riešutėlis. Apie tai savo miniatiūrinėse novelėse kalba serbų humoro meistras Branislavas Nušičius. Jo kūryba uždegė dvi aktorių poras – Aldoną Bendoriūtę ir Nerijų Gadliauską bei Aušrą Pukelytę ir Aleksą Kazanavičių – supinti savo šeimyninę ir aktorinę patirtį su Nušičiaus personažų istorijomis. Surinkę smagiausias šių istorijų, aktoriai spektaklį pavadino „Šeimos patarėju“. Jį netrukus bus galima išvysti Kaune, „Papa Jazz“.

Žymaus XX a. pradžios serbų rašytojo Branislavo Nušičiaus satyriniai apsakymai šmaikščiai atskleidžia amžinai aktualias šeimos gyvenimo problemas – pavydą, neapykantą ir meilę. B. Nušičiaus kūryba pasižymi išraiškingais, ryškiais herojų charakteriais, lakiais, ironiškais dialogais. Moters plaukas ant vyro švarko, situacija „kur du – ten trečias nereikalingas“ arba slapta nuo vyro kojų konkurse dalyvaujanti žmona – tokie, rodos, kasdieniai vedybinio gyvenimo konfliktai B. Nušičiaus novelėse sprendžiami visiškai nekasdieniškai. Balkaniškas humoras jiems suteikia nepaprasto lengvumo ir tuo pačiu aštrumo – jokių aukų ir jokių kompromisų! Pagal tokį receptą iškeptą sceninį „patiekalą“ novelių personažai greičiausiai rekomenduotų užsigerti rakija.

Miniatiūrų komedija „Šeimos patarėjas“, skirtingai nei dauguma teatrų spektaklių, gimsta iš aktorių iniciatyvos. Vizualizuoti ir įgarsinti spektaklį aktorė ir režisierė Aldona Bendoriūtė pakvietė dailininkę Gabrielę Januškevičiūtę ir kompozitorių Arnoldą Jalianiauską. Šios komandos tikslas – rasti artimesnį ryšį su žiūrovais, nei įprastuose teatro pastatymuose. Todėl pagrindinis dėmesys sutelkiamas ne į dekoracijos, šviesos ar kostiumų turtingumą, ne į režisūroje užkoduotas prasmes, o į aktorių vaidybą, kuriai siekiama sugrąžinti žaidimo ir improvizacijos džiaugsmą.

Ne iš kelmo spirta aktorių ketveriukė yra sukūrusi daug rimtų vaidmenų tiek Valstybiniame jaunimo teatre, kuriame dirba, tiek ir kituose teatruose. A. Bendoriūtę ir A. Pukelytę ne kartą į savo spektaklius vaidmenis sukurti pakvietė Eimuntas Nekrošius, A. Bendoriūtė ir N. Gadliauskas yra vaidinę Oskaro Koršunovo spektakliuose, A. Kazanavičius žiūrovams žinomas ir iš televizijos serialo „Giminės“ bei dabar rodomos „Emilijos“.

„Šeimos patarėjas“ – tai jau ketvirtas 2008 m. Kaune įsikūrusio Teatro klubo spektaklis. Buvusios Kauno valstybinio dramos teatro vadovės Inos Pukelytės iniciatyva įkurto Teatro klubo repertuare – pagal M.K.Čiurlionio ir S.Kymantaitės laiškus sukurta „Ilgėjimos sonata“, Inos Pukelytės pjesių „Meilė Paryžiuje“ ir „Brendžio trims!” pastatymai. Visi jie skirti mažoms erdvėms, o jų tikslas – intymus aktorių ir žiūrovų ryšys, gyvas teatrinis bendravimas.

Premjera Kaune, klube „Papa Jazz“ (Savanorių pr. 178) spalio 24 d., lapkričio 5 ir 29 d. 19 val. Bilietus platina “Tiketa”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: