(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Balandžio 1 dieną jaunimo asociacija “Teatronas” atšventė savo pirmąjį gimtadienį. Per šį laikotarpį teatru besidomintis jaunimas spėjo nemažai nuveikti: trupė pasirodė Respublikinėje moksleivių teatrų šventėje “Scenos pavasaris 2009”, dalyvavo “Menų centro organizuotame festivalyje “Teatras foje” ir net dvi premjeras pristatė 38-jame megėjų teatrų festivalyje “Kauno rampa 2010”. Gimtadienio proga asociacija “Teatronas” savo gerbėjus ir žiūrovus kviečia į Kauno kultūros centrą “Tautos namai” pažiūrėti visus keturis, per šiuos metus sukurtus, spektaklius:

Balandžio 22d. 19val. 5 žmonių monospektaklis – “Tik viena duota” (Rež.G.Aleksa). Nors spektaklyje vaidina penki žmonės, kiekvienąsyk spektaklį kuria tik vienas žmogus, kai kiti telieka dekoracijos. Spektaklis vaizduoja tai, kas vyksta su žmogumi, kai jis lieka visiškai vienas, ir telieka vienas jį veikiantis faktorius – gyvenimas. Pirmame plane tarsi žaidimas, mistinis pasakojimas apie gyvenimą pagal keistas ir negirdėtas taisykles. Antrame – labai trapi istorija. Spektaklio eigoje suprantama, kad personažai – tarsi išversti vidumi į išorę ir tiesiogiai vaizduoja savo vidinius pasaulius, o jų veiksmai ir kalba – mintis. Spektaklis bus rodomas netradicinėje erdvėje – ant laiptų.

Balandžio 23d. 18val. Mistinė drama – “Riba” (Rež.G.Katulis). Šiame spektaklį vaizduojamas jaunų žmonių gyvenimas prie mistinės ribos. Jos esmė – dvi emocijos: baimė ir troškimas. Visą gyvenimą dominuoja baimė, tačiau troškimui užtenka išsiveržti į priekį vos vienai sekundei, kol pereinama į kitą pusę. Staiga ten laukianti nežinomybė tampa graudžiai aiški. Ir supranti vieną – “Riba yra vienpusė”.

Balandžio 24d. 18val. Dviejų dalių spektaklis jaunimui – “Sveiki!” (Rež.G.Aleksa). Tai pirmasis “Teatrono” darbas, prieš metus, balandžio 1-ają dieną, pirmą kartą pristatytas publikai. Daugelis mano, kad paauglystė – tai nelaiminga meilė, maištas ir žalingi įpročiai. Bet paauglystėje atsiranda dar vienas faktorius, dėl kurio atsiranda visi kiti – sava filosofija. Mes, jaunieji žmonės, pradedame daug ką suvokti, suprasti tai, ko nesupratom anksčiau, pagauti keisto įkvėpimo, kažko siekti… Būtent šis faktorius ir atvedė šio spektaklio herojus į įstaigą, kurioje jiems neskiriama jokio dėmesio. Jie šį faktorių vadina “priežastimi”…

Balandžio 25d. 16val. spektaklis – “Kaimynas” – Pastatytas pagal vieną pirmųjų jauniausios lietuvių kartos rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus pjesę, pasakojantis apie kaimyniškų santykių sudėtingumą bei paradoksalumą, išankstinį nusistatymą ir nagrinėjantis artumo problematiką. Režisierius Ernestas Oldyrevas ėmėsi šios pjesės statymo, nes buvo sužavėtas jos originaliu stiliumi, netradicine nuotaika. “Šis spektaklis – atotrūkis nuo visuotinės depresijos, tačiau visgi žvelgiama problemai į “nasrus”. Šiandien dažnai pamirštame, kas mums yra artimas žmogus, o kas tik kaimynas. Ne tik maišome šias sąvokas, bet dažnai nė nesuvokiame jų esmės, nekalbant apie tai, jog nemokame būti tikri kaimynai,” – savo nuomonę
apie spektaklio svarbą išsakė režisierius.

Po kiekvieno spektaklio aktoriai ir režisieriai žiūrovus pakviest į atvirą diskusiją, kurios metu jie galės užduoti ilgai galvoje kirbėjusius klausimus – “Kas mes?” , “Ką mes darome?” ir tiesiog smagiai pabendrauti su kolektyvu.

Bilietais bus pradėta prekiauti valandą prieš kiekvieną spektaklį.
Bilieto kaina – 5lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: