(c) Technopolis.lt archyvo nuotr.

Kauno apygardos teismas pripažino negaliojančia Kauno miesto savivaldybės administracijos ir VšĮ „Technopolis“ pasirašytos jungtinės veiklos sutarties dalį, kuria „Technopoliui“ atiteko mokslo ir technologijų parko „Technopolis“ administracinis pastatas bei iš projekto lėšų įsigyta įranga.

„Mes labai džiaugiamės šiuo teismo sprendimu. Savivaldybė be teismo sprendimo negalėtų išspręsti klausimo dėl pastato perėmimo savivaldybės nuosavybėn. Džiugu, kad teismas atsižvelgė į visuomenės interesus. Tikimės, kad dėl šio teismo sprendimo nereikės gražinti ES lėšų“, – sakė mero patarėjas Vygantas Gudėnas.

Teismas konstatavo, kad buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas, 2006 metais pasirašęs ginčijamą sutartį, pažeidė imperatyvias įstatymo, reglamentuojančio savivaldybės turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo, normas, taip pat viršijo jam įgaliojime suteiktas kompetencijos ribas.

Jungtinės veiklos sutarties dalis, kurią ginčijo prokuroras, buvo sudaryta grubiai pažeidžiant Civilinio kodekso nuostatas, Vietos savivaldos įstatymo reikalavimus, reglamentuojančius draudimą be savivaldybės tarybos valios disponuoti savivaldybės turtu.

Ši sutarties dalis leido nepagrįstai vertingą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą perimti ir registruoti VŠĮ „Technopolis“ vardu, nors jų sukūrimui buvo panaudotos valstybės ir mokesčių mokėtojų bei ES fondų paramos lėšos.

Prokuroro Marijaus Šalčiaus teigimu, prieš pateikiant ieškinį teismui, prokuratūra savivaldybei siūlė pačiai inicijuoti minėto administracinio pastato perėmimą iš VšĮ „Technopolis“, tačiau savivaldybė jokių veiksmų nesiėmė, pranešė BNS.

Tačiau Kauno miesto savivaldybė buvo pateikusi paaiškinimą, kad įstatymais „viešajai įstaigai neleidžiama neatlygintinai perduoti viešosios įstaigos turtą nuosavybėn, pagal patikėjimo ar panaudos sutartį viešosios įstaigos dalininkui“.

Be to, kaip pažymėjo V. Gudėnas, pagal ES paramos teikimo sutarties sąlygas projekto vykdytojas įsipareigojo penkerius metus nekeisti savo veiklos, kuriai suteikiama parama, pobūdžio.

„Todėl „Technopolio“ visuotinis dalininkų susirinkimas negalėjo priimti sprendimo perduoti pastatą savivaldybei. Dabar tai bus galima padaryti ir galėsime toliau tęsti „Technopolio“ plėtrą“, – džiaugėsi V. Gudėnas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: