© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Teisingumo ministerijos nurodymu, visuomenė ir verslas nuo šių metų rugpjūčio 1 dienis nebegali gauti naujausių duomenų apie įmonių akcininkus. Kilus pasipiktinimui, nuo Naujųjų šiuos duomenis nuspręsta vėl atskleisti, tačiau sužinoti bus leidžiama jau gerokai mažiau nei anksčiau, rašo “Verslo žinios”.

Lapkritį teisingumo ministras Juozas Bernatonis pasirašė įsakymą, kuriuo buvo pakeisti Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos nuostatai, numatant, kad nuo 2015 metų sausio 1 dienos bet kurie fiziniai ir juridiniai asmenys vėl galės sužinoti konkrečios uždarosios akcinės bendrovės (UAB) akcininkus ir mažosios bendrijos (MB) narius.

Advokatų kontoros “Tark Grunte Sutkienė” advokatė Renata Damanskytė sakė, kad nuo sausio bus galima sužinoti tik UAB akcininko – fizinio asmens – vardą ir pavardę, o jei akcininkas yra juridinis asmuo, – jo kodą, pavadinimą ir tapimo akcininku datą. Prieinama visiems taps ir informacija apie MB narius: vardas, pavardė ir asmens tapimo MB nariu data, tačiau akcininko turimas akcijų skaičius, fizinio asmens tapimo UAB akcininku data, akcininko gyvenamoji vieta ar korespondencijos adresas, plačiajai visuomenei nebebus atskleidžiama.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: