uspaskich.eu archyvo nuotr.

Darbo partija galės jungtis su partija “Tvarka ir teisingumu”. Lietuvos apeliacinis teismas antradienį atmetė Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko skundą, kuriuo šis prašė neleisti Darbo partijai reorganizuotis.

“Planuojamas partijų susijungimas bus galimas, nepaisant vykstančio baudžiamojo proceso. Mes iš tikrųjų keliame baudžiamosios atsakomybės po juridinio asmens reorganizavimo klausimą – ar galės būti baudžiamas naujas juridinis asmuo, kuris atsirastų reorganizacijos metu. Mes nesutikome su pirmos instancijos teismo argumentais”, – prieš nutarties paskelbimą žurnalistams sakė S.Verseckas, paklaustas, kokią įtaką turės tai, jeigu skundas bus atmestas.

Prokuroras apygardos teismo prašė apriboti partijos veiklą ir taip jai neleisti jungtis su partija “Tvarka ir teisingumas”, nes jo manymu, tokiu atveju Darbo partija išnyktų ir jos nebebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Apeliacinio teismo nutartis galutinė ir neskundžiama.

Vilniaus apygardos teismas minėtą prokuroro prašymą atmetė, pareikšdamas, jog kliūčių reorganizuoto juridinio asmens baudžiamajai atsakomybei nėra.

Vilniaus apygardos teismas taip pat paskelbė, kad pagal įstatymus, naujas juridinis asmuo trejus metus bus atsakingas už Darbo partijos veiksmus.

Prašymą dėl partijos veiklos apribojimo prokuroras pateikė netrukus, kai Darbo partija pradėjo derybas dėl jungimosi su “Tvarkos ir teisingumo” partija.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: