Tekstilės grupės
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kauno menininkų namuose nuo spalio 24 iki lapkričio 11 d. bus eksponuojama Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus tekstilės grupės „Esame“ projekto „Kitokia tekstilė“ paroda „ECOlogija“.

Parodos atidarymas spalio 24 d., pirmadienį, 17 val.

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus tekstilės grupės „Esame“ įsikūrė 2006 metais. Pasak menotyrininkės K. Džilavjan, gana skaitlingos grupės branduolys susideda iš pažįstamų vardų, patyrusių, meistryste garsėjančių autorių, tačiau „Esame“ glaudžia ir šios dailės srities naujokes.

Svarbu, kad aptariamasis dailininkių susivienijimas nebuvo atsitiktinis, laikinas ar proginis projektas – jis atsirado kaip tikslingos ir išties entuziastingos meninės programos vaisius. Galima teigti, jog poreikis intensyviau dalyvauti parodų lauke (ne tik kurti, bet ir inicijuoti kūrybą, rengti parodas) buvo vienas svarbiausių postūmių grupei susikurti.

Autorių darbuose svarias pozicijas užima klasikinė tekstilė – kaip alternatyva šiandien vis labiau įsivyraujančiam tekstilės virsmui į medijų meną. Šiuolaikiniame mene atsiradę po-tekstiliniai procesai atveria aktualesnius nūdienai turinius bei kontekstus, kita vertus, vis labiau nureikšmina tekstilės ir amato ryšį, tradicijos ir rankų darbo vertę.

Pasak grupės „Esame“ dalyvių, jų uždavinys – kurti meną, atsiliepiantį šiuolaikinio pasaulio aktualijoms, įsiklausant į žmogaus dvasines pajautas, atskleidžiant vidinį ryšį tarp praeities ir dabarties, dvasios ir materijos, žmogaus ir gamtos.

Paroda veiks pirmadienį-ketvirtadienį 10–18 val; penktadienį 10–16:30 val. Įėjimas nemokamas.

Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: