(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šiais metais vasario mėnesį Kauno atliekų tvarkymo įmonė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Švietimo ir ugdymo skyriumi dėl glaudesnio bendradarbiavimo ekologinio ugdymo srityje. Per kovo mėnesį buvo numatyta priimti 12 ekskursijų grupių, tačiau bendrovėje apsilankyti panoro 15 grupių iš įvairių švietimo įstaigų.

Ekskursijų metu pateikiama vaizdinė medžiaga, kuri parengta atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus bei pradinukus, pasitinka įmonės personažas – mažasis simbolis „Švariukas“, kuris pasakoja įspūdžius iš savo kelionių aplink pasaulį. „Daug keliavau, mačiau ir gero ir blogo“, – pradeda savo pasakojimą „Švariukas“ ir nukelia į gražiausius pasaulio kampelius, kur žalias miškas, žydra jūra, aukšti kalnai ir nuostabiausios gėlės.

Vėliau „Švariukas“ parodo priešingus vaizdus jau matytiems: sąvartynai, prišiukšlintos ežerų pakrantės, nugaišusios žuvys, padangų kalnai miške. Išvydus šiuos vaizdus, vaikai emocijų nelaiko, pasigirsta: „fui“, „negražu“, „negerai“.

Tuo „Švariukas“ savo kelionės nebaigia. Paprasčiausiais, vaikams suprantamais būdais, paaiškina, kodėl ir kaip reikia tvarkyti atliekas bei antrines žaliavas.

Su vyresnio amžiaus mokiniais pristatymo metu aptariamos pagrindinės ekologinės problemos, taip pat tai, kuo žmogus prisideda prie tų problemų atsiradimo, pateikiami pagrindiniai atliekų tvarkymo būdai. Mokiniams pasiūloma dalyvauti projekte „Jaunimas už švarą 2011“. Šio projekto tikslas sukurti informacinę priemonę tinkančią teikti informaciją visuomenei apie UAB „Kauno švara“ veiklą ir teikiamas paslaugas.

Po pristatymo vaikai pakviečiami apsilankyti antrinių žaliavų rūšiavimo linijoje, kuri yra įmonės teritorijoje. Šios ekskursijos metu paneigiamas mitas, kurį dažnas atsineša – „Kam rūšiuoti, jei viskas suverčiama į bendrą šiukšliavežę ir išvežama į sąvartyną“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: