Tikėtina, kad lapkričio mėn. infliacija sudarys 0,2 procento
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas prognozuoja, kad 2011 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn., pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija sieks 0,2 procento.

Metinė infliacija lapkričio mėn., tikėtina, gali siekti 4,4, o vidutinė metinė – 4,1 procento. Spalio mėn. metinė infliacija buvo 4,2, o vidutinė metinė – 4,0 procento.

Tikėtina, kad didžiausią įtaką lapkričio mėn. infliacijai turės kylančios prekių ir paslaugų, susijusių su būsto šildymu ir jo priežiūra, kainos.

Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir turės nedaug įtakos SVKI dinamikai.

Labiausiai šiais metais augo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro kainos. Drabužių ir avalynės kainos kaip paprastai svyravo dėl sezoniškumo, tačiau stebima ir augimo tendencija. Daugiau nei visų vartojimo prekių ir paslaugų augo transporto prekių ir paslaugų kainos.

Metų pradžioje itin kilusios maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos pastaruoju metu stabilizavosi. Ryšių paslaugų kainos jau trečią mėnesį iš eilės išlieka nepakitusios. Poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainos spalio mėnesį buvo mažesnės nei metų pradžioje.

Prognozuojama lapkričio mėnesio infliacija nepakeis SVKI tendencijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: