(c) Kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Pirmąją treniruotę T.Danilevičius surengė Kaune, bet jau kaip treneris

Antradienį į Lietuvą iš Italijos grįžęs Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius tik trumpam užsuko į namus, šnektelėjo su artimaisiais. Jau kitą dieną puolėjas skubėjo į Kauną, kur Nacionalinėje futbolo akademijoje nuo ankstyvo ryto turėjo įsijausti į visiškai naują – trenerio – vaidmenį.

31 metų „Livorno“ klubui atstovaujantis futbolininkas laikė egzaminus UEFA B trenerio licencijai gauti.

„Ne, apie karjeros pabaigą dar tikrai negalvoju“, – patikino T. Danilevičius – „Tačiau jau matyt atėjo laikas pagalvoti apie ateitį, o savo karjeros be futbolo neįsivaizduoju. Kai yra tokia galimybė išsilaikyti trenerio licenciją, negali ja nepasinaudoti.“

Laisvą laiką išnaudojo studijoms

UEFA B licencija leidžia treniruoti vaikų ir jaunimo komandas. Nacionalinės futbolo akademijos rengiami kursai prasidėjo dar spalį. Dauguma kursantų egzaminus jau sėkmingai išlaikė. Tarp jų ir buvę rinktinės nariai Edgaras Jankauskas, Vaidas Žutautas, Igoris Stukalinas.

T. Danilevičiui ne tik teko nukelti „egzaminų sesiją“, bet ir mokytis savarankiškai (eksternu). Tokią galimybę suteikia UEFA, kuri siekia, kad profesionalūs žaidėjai galėtų derinti futbolininko karjerą su mokslais. UEFA „Fast Track“ programa suteikia visą reikalingą metodinę medžiagą, kurios pagalba žaidėjai rengiasi atsiskaitymams.

„Italijoje prieš rungtynes įprasta užsidaryti nuo visų ir ramiai ruoštis, vyksta nemažai stovyklų. Tarp treniruočių yra laisvo laiko, kai tiesiog sėdi viešbutyje ir žiūri filmus. Aš tą laiką nusprendžiau išnaudoti studijoms“, – sakė ilgą ir sudėtingą sezoną Italijos aukščiausioje futbolo lygoje praleidęs rinktinės kapitonas.

T. Danilevičiaus pasirengimą Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune visą dieną testavo egzaminų komisija. Futbolininkas turėjo pristatyti 6 savaičių treniruočių planą, buvo vertinama, kaip treneris individualiai bendravo su jaunu žaidėju ir nustatė jo psichologinę būseną. T.Danilevičius laikė ne tik teorijos, bet praktinį egzaminą – vedė treniruotę 12 metų berniukų futbolo komandai.

Egzaminų komisija vertins T. Danilevičiaus pasirodymą ir spręs, ar suteikti UEFA B licenciją. Įgijus teisę treniruoti jaunimą, vėliau Nacionalinėje futbolo akademijoje galima lankyti kursus ir gauti UEFA A trenerio licenciją, kuri leidžia treniruoti suaugusius.

Po trenerio egzaminų – į rinktinės stovyklą

Rinktinės kapitonas teigė įpratęs prie spartaus gyvenimo tempo ir tikino esąs pasirengęs ketvirtadienį prasidedančiai treniruočių stovyklai prieš draugiškas rungtynes su Ukraina.

„Ukrainiečiai – labai stiprūs varžovai. Prisiminus su jais žaistas rungtynes galiu pasakyti, jog lengva nebus. Be to, jie turi naują trenerį, naują stadioną. Tai pirmosios jų rungtynės šį sezoną, todėl Ukrainos rinktinė stengsis savo sirgaliams padovanoti įsimintiną žaidimą“, – vertino T.Danilevičius.

Nepaisant stipraus oponento T.Danilevičius teigė laukiąs būsimų rungtynių ir atrankos ciklo su rinktine bei naujuoju treneriu. „Raimondą Žutautą jau neblogai pažįstu, nes jis buvo rinktinės kapitonas tuo metu, kai buvau pirmą kartą buvo pakviestas atstovauti Lietuvai“, – kalbėjo puolėjas.

Prie komandos draugų rinktinėje T.Danilevičius prisijungs ketvirtadienio vidurdienį Vilniuje. Vakare numatoma pirmoji ekipos treniruotė „Vėtros“ stadione.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: