(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiandien Trakuose vyksta Šiaurės ir Baltijos šalių Pinigų ir finansų komiteto narių posėdis. Jame dalyvauja Danijos, Suomijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Švedijos centrinių bankų ir finansų ministerijų bei TVF atstovai.

„Šiuose posėdžiuose koordinuojama aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių veikla Tarptautiniame valiutos fonde. Paprastai susitinkame kasmet pavasarį ir rudenį paeiliui mūsų grupei priklausančiose valstybėse prieš pasaulinius TVF forumus ir deriname pozicijas dėl numatytų juose svarstyti klausimų”, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, Šiaurės ir Baltijos šalių Pinigų ir finansų komiteto narė Ramunė Zabulienė.

Pasak jos, šiemet tarp Trakuose aptariamų aktualijų – idėjos dėl TVF pertvarkymo pasaulinės ekonominės krizės akivaizdoje. „Tariamasi, kaip sustiprinti Fondo valdymą, jo finansinius pagrindus bei skolinimo priemones, kurios galėtų labiau atitikti TVF narių poreikius. Taip pat didelis dėmesys skiriamas šalių ekonominės ir finansų politikos stebėsenos sustiprinimui”, – pažymėjo Ramunė Zabulienė.

TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m. Šiuo metu TVF priklauso 186 šalys. Ši organizacija įkurta skatinti tarptautinį bendradarbiavimą formuojant pinigų ir valiutų kursų politiką, stiprinti ekonomikos plėtrą, didinti užimtumą ir suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių mokėjimų balanso problemoms spręsti.

Šaltinis: Lietuvos bankas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: