Organizatorių archyvo nuotr.

Iš pažiūros paprastas reikalas – norite įsigyti bekelės motociklą, tokį, kuriuo be kliūčių, pagal paskirtį galėsite važiuoti neasfaltuotu keliu. Pasirodo, specializacija šioje motociklų kategorijoje yra griežta. Kaip susigaudyti? Kaip išsirinkti motociklą pagal savo poreikius?

Ūgis ir svoris

Svarbiausia yra jūsų fiziniai duomenys, t.y. ūgis ir svoris. Ant naujo motociklo turėtumėte jaustis patogiai. Tik tada galėsite važiuoti greitai ir saugiai. Privalote jaustis užtikrintai atlikdami manevrus, posūkius ar šuolius. Jei jums sunku pasirinkti padėtį ant jo ir sėdėti, tai reiškia, kad tai jums netinkama įranga. Pirmiausia reikia sėdėti prie vairo taip, kad pėdos laisvai liestų žemę.

Krosiniai motociklai ir eksploatacijos išlaidos

Bekelės motokrosas – ne pigus sportas. Išlaidos priklausys nuo motociklo kategorijos, kurį ketinate pirkti. Turėtumėte suvokti, kad važiuojant bekele motociklas natūraliai greičiau susidėvi – didelės apkrovos varikliui, pakabai ir stabdžiams yra linkusios į gedimus ir pagreitina dalių bei skysčių susidėvėjimą, o nenumatyti apsivertimai išlaidas dar padidina.

Kiekvienas automobilių ir adrenalino mylėtojas įvertins tokio motociklo galimybes sunkiai važiuojant bekele. Ir nors krosiniai motociklai dažniausiai naudojami bekelės sąlygomis, jų pritaikymas gali būti kur kas platesnis.

Atraskite pagrindinius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis bekelės motociklą:

Pradėkite apsvarstydami modalumą

Idealūs visureigių motociklų modeliai turi būti parinkti pagal modalumą. Taigi pradėkite galvoti apie savo tikslą su motociklu. Pavyzdžiui:

  • Enduro: Enduro yra ištvermės varžybos nelygioje vietovėje. Pasirinkite tam idealiai tinkantį motociklą.

  • Motokrosas: suprogramuotas taip, kad būtų užtikrintas didesnis efektyvumas dirbant reljefe, kuriame pilna šlaitų.

  • Ralis: šiam būdui reikalingi motociklai su didesniu baku ir stipresniu varikliu bei apkaba, kad atlaikytų reljefo spaudimą.

Pagalvokite apie savo važiavimo lygį

Koks jūsų važiavimo lygis? Pradedantysis, vidutinis, patyręs, profesionalas? Motociklų patirtis padės nuspręsti, kokio tipo visureigio motociklo modelis jums tinka. Todėl kuo daugiau praktikos turėsite, tuo lengviau galėsite teisingai pasirinkti.

Atsižvelkite į kainą

Bekelės motociklų kainos skiriasi. Priklausomai nuo jūsų važiavimo lygio ir kam ketinate naudoti motociklą rasite modelių skirtingomis kainomis. Tokiu atveju reikia nuspręsti kiek investuosite, o tai jau nukreipia į tam tikrus modelius.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: