Nerimaujate dėl techninės apžiūros? Skirkite dėmesio automobilio būklei

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-08-17 09:35

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Privalomoji automobilių techninė apžiūra verčia nerimauti daugelį vairuotojų. Papildomos, dažnai – nenumatytos išlaidos niekam nekelia džiaugsmo, ypatingai, kai jos susijusios su transporto priemonės gedimais. Juk naujos autodalys maža kaina pasižymi retai. Būtent dėl šios priežasties specialistai skatina nuosekliai stebėti savo automobilio būklę ir autoservise lankytis reguliariai. Pasakojame plačiau, kokioms dalims skirti daugiau dėmesio ir kaip įvertinti jų būklę patiems.

Pirmiausia – variklis

Tam, kad automobilis riedėtų kuo efektyviau ir nekeltų jokių rūpesčių, labai svarbu tinkamai prižiūrėti variklį. Svarbūs darbai – ne tik pastovus varikio alyvos keitimas ir pildymas. Esama ir dar kelių aspektų, kuriems dėmesio skirti turėtų visi vairuotojai.

Jei automobilis nuvažiavęs jau daugiau nei 100 tūkst. km, vertėtų patikrinti variklio diržą. Jis ilgainiui susidėvi, tad gali nutrūkti. Kapitalinis variklio remontas kainuos tikrai daugiau nei variklio dirželio atnaujinimas. Tad jei iki šiol manėte, kad kitos variklio autodalys nereikšmingos, ši variklio detalė – puikus įrodymas, kad yra kitaip.

Kita svarbi užduotis, kurią reikėtų atlikti automobilių savininkams – reguliarus tepalų lygio patikrinimas ir priemonės keitimas šviežia. Variklio tepalų pagrindas – alyva. Keisti reikėtų ir ją, ir jos filtrą. Uždelsus ar neteisingai pasirinkus tepalus, gali kilti rimtų problemų. Tai – ir sugedusi variklio turbina, ir sunkumai užvedant variklį. Specialistų patarimas – stebėti nuvažiuotą kilometražą ir kas 10–30 tūkst. km pakeisti alyvą nauja. Jei automobiliu iš namų išriedate retai ir per metus minėto nuvažiuoto atstumo nepasiekiate, alyvą keisti rekomenduotina bent kartą per metus.

Nepamirškite akumuliatoriaus

Reguliariai skirdami dėmesio automobilio akumuliatoriui, streso prieš techninę apžiūrą išvengsite lengviau. Visų pirma, akumuliatorius turėtų būti švarus. Jei automobilio techninė apžiūra atliekama šaltuoju metų laiku, pasirūpinkite, kad automobilio akumuliatorius būtų pilnai įkrautas. Ši detalė ir su ja susijusios autodalys reikalauja nemažai priežiūros – reikia nuvalyti kontaktus, vengti perkrovos, reguliariai patikrinti krovimo įtampą. Be to, venkite drėgmės, nes ji sudaro sąlygas akumuliatoriui greičiau išsikrauti.

Padangoms taip pat reikia dėmesio

Techninės apžiūros metu nemažai automobilių savininkų kritikos sulaukia dėl netinkamos padangų būklės. Atkreipti į jas dėmesį reikėtų ne tik padangas keičiant – pavasarį ir rudenį. Patartina reguliariai įvertinti padangų amžių, protektoriaus gylį. Jis turėtų atitikti reikalavimus: žiemą – ne mažesnis nei 3 mm, vasarą – 1,6 mm. Padangos neturėtų būti senesnės nei 5 metai. Patikrinti tai galima pažvelgus į 4 skaičių kodą, nurodytą ant padangos vidinės dalies. Pirmieji du skaičiai nurodo gamybos savaitę, likę – paskutinius metų skaitmenis.

Svarbu nepamiršti

Techninę apžiūrą atlikti sklandžiai, be papildomų išlaidų dažniausiai sutrukdo smulkios problemos, tokios, kurioms automobilių savininkai nelinkę skirti daug dėmesio. Tai tokios autodalys kaip žibintai, valytuvai, pavarų dėžė. Netinkamai sureguliuoti automobilio žibintai dažnai tampa viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nepavyksta atlikti techninės apžiūros iki galo. Nors tokia priežiūros klaida daug nekainuoja, vis dėlto tai – papildomos išlaidos. Be to, jas padidina ir reikalavimas mokėti už pakartotinę apžiūrą. Žemiau – dar keli dalykai, kurių nevertėtų pamiršti:

  • Reguliariai keiskite ir papildykite aušinimo, stabdžių ir langų valymo skysčių talpas.

  • Patikrinkite visas automobilio lemputes: nuo priekinių žibintų iki numerio apšvietimui naudojamų lempučių. Jos negali būti perdegusios, silpnai šviesti.

  • Laiku pakeiskite valytuvus. Ši automobilio dalis techninės apžiūros taip pat atidžiai vertinama. Apdilusi valytuvų guma stiklą valo nebe taip efektyviai, tad blogėja matomumas. Paprastai keisti valytuvus tenka bent kelis kartus per metus, dažniausiai – rudenį ir pavasarį.

Jei būsite tinkamai pasiruošę, automobiliu rūpinsitės atsakingai ir reguliariai, nerimauti keliaujant atlikti techninės automobilio apžiūros nereikės. Papildomų automobilio taisymo išlaidų visada galima išvengti, svarbiausia – neuždelsti ir nelaukti, kol problema padidės. Be to, nesiimkite tvarkyti automobilio tik pradėję ruoštis techninei transporto priemonės apžiūrai. Tinkama, nuosekli priežiūra – tai būtina sąlyga automobilio ilgaamžiškumui ir kelionių saugumui.

Užsakumo Nr. KMC180055

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt