Trečiąjį LMKL ratą "VIČI-Aistės" pradėjo pergale
(c) Augusto Didžgalvio archyvo nuotr.

Kauno „VIČI-Aistės“ trečiąjį LMKL reguliaraus čempionato ratą pradėjo dar viena pergale. Laikinosios sostinės komanda savo aikštėje rezultatu 93:63: (30:21, 15:19, 26:10, 22:13) įveikė Šiaulių „Rūtą“ ir iškovojo 15 pergalę iš tiek pat galimų.

Pirmajame kėlinuke pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų. „VIČI-Aistės“ sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Courtnay Pilypaitis dvitaškio pirmavo 9:5, tačiau rezultatyviai žaidusi „Rūta“ be atsako pelnė 5 taškus ir persvėrė rezultatą. Aikštelės šeimininkės atsakė spurtu ir, Mildai Sauliūtei du realizavus baudų metimus, susikrovė 6 taškų persvarą – 16:10.

Šiauliečių gretose Volha Ziuzkova ir Lidziya Panasiuk „VIČI-Aistėms“ kėlė daugiausiai problemų gynyboje. Jų pastangomis „Rūta“ atsilikimą sumažino iki minimumuo – 20:19, tačiau kėlinuko pabaigoje Rima Valentienė pataikė du tolimus metimus, po kurių kaunietės susikrovė 9 taškų pranašumą.

Tatsianai Likhtarovič pataikius tolimą metimą antrąją antrojo kėlinuko minutę, „VIČI-Aistės“ pirmavo dviženkle persvara – 35:25.

L. Panasiuk dukart užbaigė atakas su varžovės pražanga ir labiausiai prisidėjo prie to, kad „Rūtos“ taškų deficitas sumažėtų perpus. Dar labiau priartėti šiaulietėms sutrukdė trys iš eilės prarasti kamuoliai, privertę trenerį Arūną Kačerauską prašyti minutės petraukėlės. Po jos dukart viešnioms pavyko priartėti vieno metimo atstumu, tačiau 5 taškų persvara liko komandoms išėjus ilsėtis po dviejų kėlinukų.

Vos trijų minučių trečiajame ketvirtyje užteko „VIČI-Aisčių“ spurtui, po kurio Lietuvos čempionės susikrovė 15 taškų persvarą – 60:45. Situacijos nepagerino ir viešnių minutės petraukėlė, Kauno komanda toliau didino persvarą. Kėlinuko pabaigoje dvi atakas užbaigė Vaida Sipavičiūtė. „VIČI-Aisčių“ pranašumas perlipo 20 taškų ribą – 71:50.

Per paskutines 10 minučių vaizdas aikštelėje nesikeitė. Ketvirčio viduryje “VIČI-Aistės” be atsako pelnė 9 taškus ir po Amandos Kemezys dvitaškio pirmavo 87:57. 30 taškų persvara išliko nepakitusi iki dvikovos pabaigos.

Nugalėtojoms C. Pilypaitis pelnė 20, A. Kemezys – 18, T. Liktarovič – 10 taškų.

„Rūtai“ po 17 taškų surinko S. Baliutavičiūtė (8 atk. kamuoliai) ir L. Panasiuk, visas 40 minučių žaidusios V. Ziuzkovos sąskaitoje – 11 taškų ir 5 rezultatyvūs perdavimai.