Animacinio filmo "Frozen" kadras

Gal būt neatkreipėte į tai dėmesio, bet daugelio pamėgtame animaciniame filme „Ledo šalis“ moterys yra ypatingai išaukštinamos, o vyrai yra laikomi kvailiais ir piktadariais. Šiame animaciniame filme vyrai yra žeminami, pateikiami kaip silpnoji lytis, Princesei tampa nebereikalingas Princas, kad ją išgelbėtų. Toks vyrų vaizdavimas kenkia ne tik mažiems berniukams, bet ir visuomenei. Bent jau taip teigia „Fox and Friends“.

Nors filmas yra apie seserų meilę viena kitai ir besmegenį, kuris dievina paplūdimius, tačiau čia atsiskleidžia ir reali grėsmė vyriškumo sampratai. Televizijos žvaigždė Steve‘as Doocy teigia, kad šiame filme moterys yra išaukštinamos, o visi vyrai yra laikomi kvailiais ir vaizduojami kaip blogiukai. Kaip įrodymą jis pateikia Kristoff (balsas Jonathan Groff) personažą (jis nėra piktadarys filme). Kristoff juokauja, kad jis kaip ir visi kiti vyrai krapšto nosį, tačiau Hans (Sontino Fontana) tai neprajuokina, o ji kaip tik žiūri į vaikiną pasibjaurėjančiu žvilgsniu. Taip personažas yra pastatomas į poziciją, kuri žemina vyrus. Taigi kokią žinutę filmas siunčia mūsų vaikams ir mums patiems? – sako A. Doocy.

Animacinio filmo “Frozen” kadras

Kelia nerimą tai, kad toks požiūris į vyrus sparčiai plinta po visą pasaulį. Kaip ir suaugusiųjų filmuose, taip ir vaikų, dažnai humoras ir blogiukas yra reikalingi tam, kad filmas įgytų prasmę. Tačiau šio filmo žinutė tampa labiau bauginanti, nei šmaikšti ir per daug aukštinanti moters paveikslą, kitus paverčiant kvailiais. Pasak žymios visuomenės veikėjos Penny Young Nance (CWA, Amerikos už moterų teises Prezidentė), šis filmas nėra tinkamas žiūrėti berniukams. Tačiau visas pasaulis švenčia, kad pagaliau įvyko lūžis, kuomet pateikiamas įspūdingas ir novatoriškas moterų vaizdas. Jos pirmą kartą vaidina kaip užsispyrusios herojės, o ne kaip tarnaitės ar ieškančios Princo, kad jas išgelbėti.

Nance teigia, kad tai nėra Disnėjus, tai Holivudas. „Čia dažnai siunčiama žinutė praneša, kad vyrai nereikalingi, jie kvaili ir pakliūva į visokias pinkles, o šeimose jie irgi prie nieko neprisideda.“ Holivudas yra pagarsėjęs kaip suteikiantis mums įvairių niuansų, sudėtingų ir tamsesnių moterų portretų, bet nepakankamai išvystytos ir per daug supaprastintos yra vyrų vertybės. Nance teigia, jog jei dar bent kartą pamatys, kad Holivudas per daug nuolaidžiauja moterims ir nepakankamai gerbia vyrų giminę, ji tiesiog išeitų iš darbo.

Animacinio filmo “Frozen” kadras

„Filmas „Ledo šalis“ netinkamai moko vaikus“, sako Nance. „Kai mes vedamės savo dukras į filmą „Frozen“ ar bet kokį kitą filmą, dažnai šalia mūsų sėdi ir maži berniukai. Tačiau ar tokia siunčiama žinutė naudinga jiems? Mes norime, kad jie žinotų, kokie jie yra svarbūs.“

Šuolis, kuris buvo atliktas filme kelia ne tik džiaugsmą, bet ir nerimą. Tikrai nėra blogai, kad Holivudas kuria filmus, kuriuose merginoms suteikia daugiau galių, vis tik tai neturėtų būti daroma menkinamų vyrų sąskaita.

Taip pat skaitykite: TOP 10 animacinių filmų tęsinių

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: