Televizijos serialo "Fargo" kadras

Šių metų balandžio 15 d. žiūrovams buvo pristatytas naujas kūrinys – amerikiečių juodo humoro kriminalinė drama, pavadinimu „Fargo“.

Serialas sukurtas remiantis oskaru apdovanotu 1996 m. filmu, tokiu pačiu pavadinimu. Joelis ir Ethanas Coenai, dirbę prie originalaus filmo, tapo serialo prodiuseriais, o už scenarijų atsakingas Noah Hawley. Šioje kriminalinėje dramoje pasakojama apie žudiką, vardu Lorne Malvo, kuris atvažiuoja į mažą miestelį Minesotos valstijoje. Čia savo brutaliu elgesiu ir nesuvaldomu charakteriu žada padaryti įtaką visiems, pasimaišiusiems jo kelyje. Taip pat ir draudimo agentui Lester Nygaard.

Serialo istorija vystosi kiek kitaip, nei originaliame „Fago“ filme, tačiau nemažai panašumų. Seriale kaip ir filme taip pat daug žmogžudyščių, absurdiško humoro momentų ir labai daug krauju nudažyto sniego.

Pagrindinis serialo herojus Lorne Malvo – iš tiesų protingas ir neįtikėtinai sadistiškas. Jis mėgaujasi griaudamas gyvenimus, darydamas daugybę ciniškų dalykų. Lester Nygaard – žmogžudyščių bendrininkas, bei Malvo marionetė, kuris serialo eigoje tampa tuo, kuo, pasak Lorne Malvo, turėtų būti. Lorne šventai įsitikinęs, jog gyvenimas yra kaip raudona banga ir čia nėra jokių taisyklių, tereikia pasirinkti – norite žudyti ar būti nužudyti. Jis puikiai suvokia žodžio smurtas reikšmę ir žino kaip savo neapykantą panaudoti prieš kitus.

Televizijos serialo “Fargo” kadras

Šia mintimi ir prasdeda pirmoji serialo serija. Lorne Malvo mažame Minesotos miestelyje padaro automobilio avariją ir atsiduria ligoninėje. Tuo tarpu Lesteris mieste susiduria su mokyklos laikų siaubu Sam Hess. Ligoninėje Lesteris sutinka Molvo, kuriam papasakoja apie susidūrimą su Semu. Lorne tyliai išklauso ir pasiūlo nužudyti niekšą, tačiau Lesteris negali sutikti su tokiu žiauriu pasiūlymu. Be abejo, Lorne ne iš tų, kuriam rūpėtų kitų nuomonė, todėl jis ryžtasi įvykdyti nusikaltimą. Čia nuotykiai ir prasideda. Policijos pareigūnas Gus Grimly ir Molly Solverson sudaro komandą ir suranda nužudytojo kūną. Pradedamas tyrimas. Serialo eigoje aiškėja vis daugiau nusikaltimo aplinkybių, o veikėjai toliau daro komiškai juodus dalykus.

Televizijos serialo “Fargo” kadras

Bene įdomiausia stebėti kaip atsiskleidžia herojų charakteriai, kurie intriguoja ir suteikia siužetui įvairių spalvų. Smurtaujantys ir komiški veikėjai į kuklią Minesotos valstiją atneša tikrą sumaištį. Seriale dauguma jų tokie beprotiškai nerūpestingi ir šaltakraujai, kad atrodo, jog korupcija ir prievarta yra jų kiekvienos dienos galvosūkis. Lesterio brolis apsėstas mintimis apie nelegalius ginklus. Vyrukas, kurį nušovė Marlo, Semas Hesas, bjaurus monstras dirbantis juodojoje rinkoje, o jo žmona tikra kvailutė pinigų medžiotoja. Visoje istorijoje yra tik viena patikima moteris – Molly Solverson, kurią būtu sunku sulyginti su kitais brutalaus elgesio nestokojančiais veikėjais.

Kaip pranešama, serialas turės labai ribotą kiekį epizodų – tik 10, kurių trukmė maždaug 1 h. Seriale pagrindinius vaidmenis atliks tokios žvaigždės kaip Billy Bob Thornton, Allison Tolman, Colin Hanks ir Martin Freeman. „Fargo“ dar tik įsibėgėjo, bet jau sulaukė visapusiško pripažinimo, sugeneruodama 100 % įvertinimą portale „Rotten Tomatoes“

Verdiktas 9/10

Naujai atgimęs „Fargo“ – juoda komedija, prigrūsta žiaurumo arba kitaip kriminalinė drama su didele doze ironijos. Sunku pasakyti, koks apibūdinimas tiktų labiausiai šiam nenuspėjamam kūriniui. Serialo veikėjai ir jų elgesys – keisti ir nutrūktgalviški, todėl nejučia įtraukia į įvykių sūkurį. Pasigerėjimą kelianti vaidyba, komiškos situacijos ir begalo spalvingi charakteriai – serialo „Fargo“ variklis.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: