Kino filmo "Choras" kadras

Muzika galinti įveikti blogį tema, kurią labai jautriai bei kūrybingai pasitelkdamas muzikos kerus bando nagrinėti režisierius  Christophie Barratier 2004 metų juostoje ,,Choras” (The Chorus).

Tai užburianti drama, kuri pelnė daugybę nominacijų už geriausius muzikos efektus bei scenarijų, paremta 1945 metų filmu ,,A Cage of Nightingales”. Žymiausi filmo aktoriai Gerard Jugnot, Francois Berleand bei Jean – Paul Bonnaire puikiai atliko savo darbą ir sukūrė jaudinančią prancūzišką istoriją, kuri atskleidžia, jog muzika visgi gali padėti tapti dorais žmonėmis bei atrasti tikrus talentus.

Filmo siužetas

Tai istorija apie muzikinių gebėjimų turintį mokytoją Clement Mathieu, kuris atvyksta į griežtą paauglių internatinę mokyklą. Joje galioja geležinio kumsčio principas bei už menkiausius nusižengimus taikomos bausmės. Mokyklos direktorius – Racine kuria taisykles vadovaudamasis ,,action – reaction” principu, kuris dar labiau apsunkina paauglių gyvenimą. Atvykęs į šią smurto bei pykčio kupiną vietą Clement Mathieu ima taikyti kiek kitokius metodus: į vaikų gyvenimus bando atnešti spalvų integruodamas muzikos pamokas, ieško išskirtinių gebėjimų bei bando įžvelgti juose gerų savybių. Laikui bėgant jis suformuoja berniukų chorą, kuris dar labiau padeda vaikams atsiskleisti.

Kino filmo “Choras” kadras

Filmo veikėjai

Pagrindinis dramos veikėjas Clement Mathieu (Gerard Jugnot) atlieka išties stulbinantį vaidmenį. Šis personažas juostoje užima svarbią vietą kaip gerumo, švelnumo bei pasiaukojimo pavyzdys. Mathieu bene vienintelis bando ieškoti gėrio bei priešintis esamai santvarkai norėdamas padėti vaikams.

Dar vienas dramos veikėjas kaip visiška priešingybė Clement Mathieu yra Rachin (Francois Berleand) – internato vadovas. Tai į pyktį ir smurtą linkusi asmenybė. Žmogus nemylintis savo darbo  bei aplink save matantis vien blogus dalykus. Rachin net nesistengia suprasti paauglių ar įžvelgti gėrio juose, tačiau negailestingai juos bausdamas parodo kaip toli kartais gali nueiti žmogus.

Visi spalvingi vaikų personažai žavintys, tačiau labiausiai stebina vienas iš jų – trylikametis Pierre Morhange  (Jean – Baptiste Maunier), kuris nors ir būdamas sunkaus charakterio vaiku suteikia filmui tyrumo bei turtingumo dėl savo išskirtinio balso.  Tai įspūdingas debiutas, rodantis nuostabų jaunojo dainininko ir aktoriaus potencialą.

Kino filmo “Choras” kadras

Filmo elementai

Filmas susilaukė daugybės dviprasmiškų kritikų komentarų.Vieni iš jų sakė: „įtikinama vaidyba ir puikus rezultatas“, „nors siužeto posūkiai yra nuspėjami filmas pritrenkė mus sąmoju, šiluma ir nuoširdumu“. Tačiau kai kurie teigė, jog siužetas yra per daug nuspėjamas: „jeigu tu matei vieną įkvepiančio mokytojaus melodramą tai tuo pačiu matei ir šią“. Kiti taip pat teigė, jog tai daugiau holivudiškas nei prancūziškas filmas.

Nepaisant to, tai istorija sukelianti unikalius jausmus bei paverčianti juos dalimi mūsų visų žmogiškos patirties. Muzika, kurta pačio filmo režisieriaus suteikia juostai įtaigumo bei padeda dar labiau įsijausti į jautrią istoriją.

Vertinimas 9/10

„The chorus“ – muzikalus, subtilus  ir jautrus filmas. Tie, kurie mėgsta ne tik praleisti laiką prie ekrano, bet ir pasiimti iš jo ką nors prasminga  –  ši drama kaip tik tam.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: