Agnė Mozūraitytė © Arcana Femina nuotr.

„Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos” pristato skirtingas Lietuvos LGBT+ asmenų patirtis.

Teisininkė, elektrikas, šokėjas, aktyvistė, bedarbis, politologas, studentė ir daugybė kitų dalinasi savo džiaugsmais ir rūpesčiais, kurie artimi kiekvienam Lietuvos žmogui.

Intriguojanti knyga, naujai pažvelgianti į LGBT+ (lesbiečių, gėjų, biseksualių, trans ir kitų asmenų) bendruomenės gyvenimą Lietuvoje. Tai – kino kūrėjo Romo Zabarausko ir fotografės ARCANA FEMINA bendras darbas pavadinimu „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“. Knygą sudaro Lietuvos LGBT+ žmonių portretai ir juos lydinčios istorijos.

„Ši knyga nėra skirta ką nors įtikinti, pakeisti požiūrį, vertybes, įsitikinimus. Tai tiesiog istorijos, kurias įdomu paskaityti ir susipažinti“, – teigė knygos autorius Romas Zabarauskas.

***

Agnė Mozūraitytė

Madridas, Amsterdamas, Ciurichas, Kopenhaga, Londonas. Šiuose miestuose dėl savo merginos praleidau po 24 valandas.

Mūsų santykiai  – per atstumą, o mano mergina dirba vienoje didžiausių pasaulio avialinijų kompanijų, todėl deriname susitikimus prie jos darbo. 24 valandos – pertrauka tarp skrydžių, per kurią galime susitikti. Toks kelionių būdas yra sudėtingas ir varginantis. Norėdamos kuo daugiau pamatyti, renkamės turistinius maršrutus arba tiesiog einam kur akys veda. Svarbiausia pabūti kartu.

Viena įdomiausių kelionių buvo Dubajus. Miestas įspūdingas, bet dirbtinis, ir tai labai jaučiasi. Pompastika nesužavėjo. Be to, homoseksualumas ten yra nelegalus, todėl jaučiausi lyg grįžusi į tą laiką, kai dar gyvenau Lietuvoje ir savo noru „slėpiausi“.

Tuo metu, kai išvažiavau į Norvegiją, mano buvusi mergina dirbo tokioje valstybinėje institucijoje, kurioje negalėjo būti atvira. Nors pati dar tokia nebuvau, bet viduje jau kirbėjo jausmas, kad visai nebenoriu slėptis.

Man svarbi Lietuvos žemė su visais miškais, ežerais, upėmis ir kopomis. Bet nuo gana ankstyvo amžiaus nemačiau savęs kaip Lietuvos visuomenės dalies. Žinojau, kad čia negyvensiu.

Lietuva „įdomi“. Kaip linksmieji, o gal liūdnieji, kalneliai. Vienas žingsnis pirmyn, trys  – atgal. Jau, žiūrėk, sužiba vilties žiburėlis, kad valdžia jaunėja, visuomenė žvelgia plačiau, ir vėl kokią „įdomiausią“ įstatymų pataisą sugalvoja. Kai pasakoju žmonėms, ką Lietuvos valdžia bando daryti, kokius įstatymus ruošia priimti, visi sutartinai sako „a, visai kaip Rusija“. Vis dėlto turiu vilties, kad vieną dieną Lietuvoje bus gera gyventi visiems.

Šių metų Baltic Pride eitynės man buvo pirmosios ir tikrai bus tos, kurias visada prisiminsiu ir apie kurias visiems pasakosiu. Tai buvo būtent žingsnis pirmyn. Prieš atvažiuodama, neslėpsiu, turėjau šiokių tokių dvejonių, bet labai džiaugiuosi, kad viršų paėmė „kas daugiau, jei ne mes?“  Ir pagaliau Lietuvoje buvo tikros, džiaugsmo pilnos savigarbos eitynės. Visa diena buvo labai pakili.

Šios 24 valandos Lietuvoje buvo vienos laimingiausių mano gyvenime.

***

„Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“ atkeliauja į Kauną!

TJA Kauno skyrius kviečia į labdaros ir paramos fondą „Frida“ pirmiesiems bei pigiau (už 10EUR) įsigyti knygą „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“ ir susitikti su autoriais Romu Zabarausku ir ARCANA FEMINA.

O gal susipažinsite su vienu iš knygos herojų? Juk tarp beveik šimto knygos istorijų – ir ne vienas kaunietis!

Šiandien, rugsėjo 23 d.: https://www.facebook.com/events/249179602149568/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: