Kino filmo "Pleasantville" kadras

Tai amerikiečio Gary Rosso, geriau žinomo kaip „Bado žaidynių“ režisieriaus, darbas, kuris 1999 metais buvo nominuotas trims Oskarams prestižiniuose Akademijos apdovanojimuose.

Ši dvidešimto amžiaus komedijinė drama iš pažiūros gali pasirodyti, kaip niekuo iš kitų Holivudinių filmų neišsiskirianti istorija, tačiau akylesniems žiūrovams kūrėjai šį filmą pasistengė „paskaninti“ daugybe paslėptų žinučių.

Siužetas

1990 metai, JAV, Deividas ir jo sesuo Dženifer gyvena tam laikmečiui įprastą paauglišką gyvenimą. Kai vieną vakarą svetainėje stovintis televizorius juos staiga įtraukia į vidų ir jie yra įkalinami populiariausiame 1950 metų nespalvotame televizijos seriale, kuriame juos pasitinka mylintys ir rūpestingi tėvai, senamadiškos vertybės bei begalo naivūs kaimynystės gyventojai. Nežinodami, kaip sugrįžti atgal į normalų pasaulį, jie stengiasi prisitaikyti prie šios visada viskuo patenkintos, konservatyvių pažiūrų visuomenės. Tačiau tai trunka neilgai, malonus miestelis jiems tampa pernelyg nuobodus, kadangi jame nėra linksmybių, paprasčiausio smalsumo, o ką jau kalbėti apie aistrą ar įniršį. Paauglių lėtai įnešamas šiuolaikiškas nerūpestingumas miestelį pradeda keisti. Juodai baltame pasaulyje atsiranda spalvos, o kartu su jomis ir emocijos, kurių miestelio gyventojai nėra patyrę. Tiesa, šiems pokyčiams pritaria toli gražu nevisi, o miestelis tampa nebe tokiu maloniu.

Kino filmo “Pleasantville” kadras

Veikėjai

Reikėtų pastebėti, jog filmas gali pasigirti veikėjų gausa. Sutikti jų galima labai įvairių ir savotiškai atspindinčių skirtingas idėjas. Kiekvienas žiūrovas gali išsirinkti jam labiausiai patinkantį personažą, įsijausti į jo atliekamą vaidmenį ir sekti jo siužetine linija, kuri tarsi pasakoja visiškai kitą istoriją. Nuo Deivido (Tobey Maguire) – paprasto, kuklaus, iš minios niekuo neišsiskiriančio paauglio, gyvenančio savame fantazijų pasaulėlyje iki Dženifer (Reese Witherspoon) – protu nepasižyminčios, drąsios, kiek veidmainiškos bei seksualumą iš toli skleidžiančios merginos. Visi šie personažai yra begalo dinamiški. Nuo pat filmo pradžios keičiasi jų vertybės bei požiūris į gyvenimą. Todėl su nelengva užduotimi teko susidurti ir šio filmo aktoriams. Jiems tiesiogine to žodžio prasme teko įsikūnyti į savo atliekamus vaidmenis tam, kad žiūrovai matytų palaipsniui kintantį personažą, o ne staigų it magijos triukuose dingstančių daiktų vaizdą. Mūsų akių džiaugsmui,  nepriekaištingai atliktas jų darbas sukūrė kiek įmanoma natūralesnį kiekvieno personažo vidinį perversmą ir suteikė filmui realistiškumo pojūtį.

Kino filmo “Pleasantville” kadras

Techninė juostos pusė

Idealu – tai vienintelis tinkamas žodis perteikti šio filmo vizualinius sprendimus. Kaip 1998 metams jis buvo tikras iššūkis jo kūrėjams. Tai buvo pirmasis kartas kai didžioji dalis filmo buvo nufilmuota skaitmeniniu būdu. Bet tai dar ne viskas, kadangi filmas buvo nufilmuotas spalvotai, kūrėjams teko kompiuterinių technologijų būdu vaizdą pakeisti į juodai baltą paliekant tik kai kurias detales spalvotas. Galima sakyti, jog spalvos šiame filme ir atlieką pagrindinį vaidmenį. Jos pabrėžia Malonaus miestelio virsmą iš nuobodaus ir taisyklių sukaustyto, į nuolatos energingą ir naujovių beieškantį. Be kita ko, jos dar labiau atskleidžia žmonių norą keistis, atrasti naujus, niekados nepatirtus jausmus, laužyti sukurtas taisykles. Tarp kitko, filmui buvo panaudota daugiau nei 1700 kompiuteriu sukurtų vizualinių efektų.

Vien tai, jog garso takelį kūrė dvidešimčiai Oskarų nominuotas Randy Newmanas, jau daug ką pasako. Jis mus nukelia tiesiai į šeštą dešimtmetį, kuriame karaliavo džiazo, rokenrolo bei ritmenbliuzo muzika, kuriai užgrojus bent jau kas antras žiūrovas tai tikrai pradeda linguoti į taktą. Filme galime išgirsti tokius kūrinius kaip Etta James „At last“ ar The Dave Brubeck quartet „Take five“. Dar didesnį įspūdį suteikia tai, jog garsas puikiai suderintas su matomomis scenomis ekrane. Muzika tarsi pati pasako, ką jaučia personažas, kokios jo emocijos ir kas jo laukia toliau.

Verdiktas 10/10

„Malonus miestelis“ – tai jausmingas, be galo dinamiškas filmas atskleidžiantis socialines problemas su kuriomis susiduria to meto visuomenė. Kaip bebūtų gaila, tačiau su tomis pačiomis problemomis tenka kovoti ir iki šiol, todėl šį filmą būtų galima pavadinti nesenstančiu. Puiki aktorių vaidyba bei originalūs vizualiniai sprendimai pavergia žiūrovų širdis ir kviečia jį peržiūrėti dar ne vieną kartą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: