queenszoo.com archyvo nuotr.

Gegužės 12 dieną gimė mažiausios elnių rūšies atstovas, sveriantis vos 454 gramus. Niujorko „Queens” zoologijos sode pasaulį išvydęs elniukas yra kiek daugiau nei 15 centimetrų ūgio bei pločio. Kai suaugs, bus ne ką didesnis – vos 30-35 centimetrų ūgio ir jau su išblukusiomis dėmėmis ant kailio.

Šis neseniai gimęs elniukas yra unikalios Pietinio Pudu elnių rūšies atstovas. Jo gimtinė – Čilė ir Argentina. Šie gyvūnai – tikri vienišiai, nemėgsta kitų gyvūnų draugijos, nebent poruojasi.

Nepaisant mažo ūgio, Pudu elniai yra puikūs šuolininkai, bėgikai ir alpinistai. Taip pat ir neprilygstami strategai: kad išvengtų plėšrūnų, tokių kaip pelėdos, lapės, pumos ir kačių šeimos atstovai, įsisuka į išmanią zigzago formos buveinę.

Įdomu tai, kad šie miniatiūriniai elniukai, pajutę pavojų, loja lyg šunys, o įpykę – ima drebėti. Be to, gali įkopti į nukritusius medžius, bet labiausiai slėptis mėgsta tankioje augalijoje.

Aktyvių tiek dieną, tiek naktį gyvūnų mėgstamas maistas labai įvairus – medžių žievės, šakelės, gėlių žiedai bei pumpurai, vaisiai ir uogos, bet visgi dažniausiai maitinasi žole.

Šiuo metu „Queens“ zoologijos sode Niujorke yra vos trys Pietinio Pudu rūšies elniai. Gyvūnai šiuo metu pripažinti kaip nykstantys.

queenszoo.com archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: Vietoje gimtadienio gėlių – dovana šunų prieglaudai

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: