Televizijos serialo "Hannibal" kadras

2015 m. pavasarį įvyko režisieriaus Bryano Fullerio kultinio serialo „Hanibalas“ trečio sezono premjera. Tai vienas iš nedaugelio serialų, kurių pristatinėti nė nereikia. Jis yra laikomas vienas rafinuočiausių televizijos TV šou, kuriame taip subtiliai ir elegantiškai pateikiamas žiaurumas.

Pagaliau „Hanibale“ sužibo ir lietuviškos šaknys. Trečiame serialo sezone, antroje serijoje pavadinimu „Primavera“ 23-čioje minutėje, galima aiškiai išgirsti, jog kruvinasis monstras, garsusis žmogienos mėgėjas Hanibalas Lekteris būtent lietuvis. Vienas serialo veikėjų, inspektorius Pazzi pasakoja, kad  sekė vieną pagrindinį filmo herojų daktarą Lekterį nuo tada, kai jis dar buvo jaunas lietuvis ir tyrė žmogžudystę, kuria šis buvo apkaltintas. Nors Lietuvos paminėjimas buvo tik epizodinis tačiau galim didžiuotis tuo,  jog tokiame sėkmingame ir pasaulinio lygio seriale, kaip šis  išvysime ir lietuviškų akcentų.

„Hanibalas“ – tai subtilus ir rafinuotas detektyvinis serialas apie genialų kriminalistą Vilą Grehemą turintį unikalų mąstymo būdą – gebėjimą įsijausti į kitų vidų.Tačiau dėl savo neeilinių gebėjimų jis tampa pagrindiniu FTB įtariamuoju daugeliui žmogžudysčių, taip paaiškinant Vilo sugebėjimą įžvelgti smulkiausias nusikaltimų detales. Vilas tapo ir savo paties įkaitu, vis labiau klimpdamas į abejones dėl savo nekaltumo ir emocinio stabilumo, ir dėl to gąsdindamas šalia esančius žmones. Kuomet Vilo analizuojama situacija tampa per daug sudėtinga ir jis susiduria su išskirtiniu serijiniu žudiku, į pagalbą jam ateina daktaras Lekteris, vienas geriausių psichiatrų šalyje. Daktaras Lekteris labai rafinuotas, džentelmeniškas, išsilavinęs ir absoliutus gurmanas. Slaptas daktaro hobis – kanibalizmas – čia yra pateikiamas tiesiog pagirtinai. Tai, kaip Hanibalas paruošia žmonių mėsą, sugeba sukelti apetitą yra tiesiog žavu ir neįtikėtina. Išskirtinis „Hanibalo“  akcentas yra tai, kad žiūrovui pagrindinis piktadarys pradeda patikti.

Televizijos serialo “Hannibal” kadras

Vilo ir daktaro Lekterio santykiai yra paremti produktyvia partneryste, kurios dėka jie, atrodo, tampa nesustabdomi nusikaltėlių gaudytojai. Beje, daktaras Lekteris  yra tikrasis kanibalas ir tai, kad jis yra serijinis žudikas pradžioje žino tik žiūrovas.

„Hanibalas“ trečiajame savo sezone persikelia į Europą. Thomaso Harriso knygose apie legendinį žudiką Hanibalą Lekterį nemažai laiko praleidžiama pasakojant apie Hanibalo vaikystę Lietuvoje. Pagal knygos autorių Hanibalas gimė ir vienuolika metų gyveno viename iš Lietuvos dvarų, kurį serialas būtent šiame sezone ir turėtų atkartoti. Serialo kūrėjas Bryanas Fulleris prasitarė, jog „Hanibalo“ filmavimas vyko Kanadoje, viename Toronto miestelyje, kuris ir pakeis Lietuvą bei jos kraštovaizdį, tiksliau Vilniuje esantį „Lekterių dvarą“. Tokiu netikėtu serialo vingiu, pasak scenaristų, bus siekiama atskleisti Hanibalo priešistorę ir tai, kas jį padarė tokiu žiauriu žudiku. Žinoma ir tai, kad nemažai filmavimo laiko bus praleista Italijos sostinėje Romoje, į kurią pabėgo vienas svarbiausių serialo veikėjų

Kriminalinio kino gerbėjams tai didžiulis džiaugsmas, nes „Hanibalas“ – siurrealistinis, įtraukiantis, beprotiškai elegantiškas ir subtiliai groteskiškas serialas. Jame gausu apmąstymų, bauginančių minčių, nuolat akcentuojama riba tarp beprotystės ir tobulo proto. Hanibalo rafinuotumui, inteligentiškumui ir gebėjimams nuslėpti juodus darbelius tiesiog neįmanoma atsispirti. Revoliucionuoti gilias šaknis turintį žanrą, kaip šis yra beprotiškai sunku, tačiau „Hanibalo“ komandai ir aktoriui Madsui Mikkelsenui pavyko įrodyti, kad visa tai yra įmanoma.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: