(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Pastaruoju metu uždarosios akcinės bendrovės yra populiariausia teisinė forma kuriant naują verslą. Be to nemažai individualių įmonių keičia savo formą į UAB dėl išaugusios rizikos rinkoje. UAB yra saugesnis variantas ir dažniau pasirenkamas nepaisant ilgesnio steigimo laiko, didesnės kainos ir administravimo kaštų ir valdymo nei individualioje įmonėje. Tačiau steigėjas rizikuoja tik bendrovės lėšomis, nes bankroto metu jis neprarastų savo asmeninio turto.

Lietuvoje 2010 metų pradžioje buvo įregistruota 77 021 Uždaroji Akcinė Bendrovė , iš jų veikiančios – 45 541. Lyginant su 2009 metais naujai įsteigtų UAB padaugėjo 5636 naujais vienetais. Nuo šiol bus galima steigti UAB ir internetu, tačiau steigėjas turės atitikti tam tikras sąlygas: UAB turi turėti vienintelį steigėją, kuriam priklauso įmonės buveinės vieta ir pasirinkti tipinius įstatus. Šiuo metu apie pusė UAB turi vieną steigėją.

UAB steigimo ir registravimo procedūras galima atlikti adresu www.registrucentras.lt/savitarna/. Prieš steigiant įmonę internetu reikia iš anksto rezervuoti registruojamos uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą Juridinių asmenų registre. Nuo šių metų pradžios tai galima padaryti ir internetinėje erdvėje. Užpildžius visus duomenis internete, bendrovės steigimo elektroninius dokumentus sugeneruos pati informacinė sistema, o įmonės kūrėjas juos turės pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (el. parašu).

Registru centras žada iki kitų metų vidurio palaipsniui į elektroninę erdvę perkelti keturių teisinių formų – individualių įmonių, uždarųjų akcinių bendrovių, viešųjų įstaigų ir asociacijų – juridinių asmenų registravimo ir duomenų keitimo procedūras. Šių keturių teisinių formų įmonės ir organizacijos sudaro 90% visų Lietuvoje veikiančių juridinių asmenų.

Tokios permainos turėtų sumažinti steigėjų kaštus bei padėti sutaupyti laiko. Kadangi Lietuva iki šiol puikavosi reitingo, vertinančio biurokratijos sunkumos steigiant verslą, antroje pusėje , todėl galima teigti, jog tokia naujovė buvo priimta vietoje ir laiku. Laukiame ir toliau verslumą skatinančių žingsnių.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Šio straipsnio parengimą parėmė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: