(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo turnyre Lietuvos klubai ketvirtadienį pirmose rungtynėse namuose turėjo pripažinti galingų varžovų pranašumą. Varžybų debiutantai Tauragės „Tauras“ ir „Šiauliai“ palūžo antroje rungtynių pusėje, o Marijampolės „Sūduvai“ nepavyko atsitiesti po anksti praleisto įvarčio.

Nesėkmingas „Tauro“ kėlinys

Pirmasis rungtyniavo Tauragės “Tauras”, kuris pirmajame etape peržengė Velso klubą “Llanelli”, o antrajame susitiko su daug galingesniu varžovu – Kipro atstovu Nikosijos APOEL.

Dėl diskvalifikacijų praretėjusią tauragiškių gynybą pirmajame kėlinyje įvarčių nepraleido, tačiau antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes svečiai išsiveržė į priekį – du APOEL žaidėjai išvengė nuošalės ir po komandos draugo perdavimo pasižymėjo Constantinos Charalambides.

58 min. “Tauras” buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau po Nerijaus Mačiulio baudos smūgio svečių gynėjo liestas kamuolys atsimušė į virpstą.

Rungtynėms artėjant į pabaigą APOEL įtvirtino savo pranašumą. 80 minutę kraštu spurtavęs Helio Pinto įveikė “Tauro” vartininką Šarūną Kilijoną, o po trijų minučių smūgiu iš toli pasižymėjo Gustavo Manduca – 0:3.

“Šiauliai” palūžo pabaigoje

Po ilgos pertraukos UEFA varžybos grįžo ir į Šiaulius, kur viešėjo tituluotas Lenkijos klubas Krokuvos “Wisla”. Šiaulių miesto savivaldybės stadionas šioms rungtynėms buvo beveik užpildytas – daugiau tuščių vietų buvo tik svečių sirgalių tribūnoje. “Šiaulių” komandoje debiutavo net trys žaidėjai – saugai Paulius Janušauskas ir Saša Količius bei vartininkas iš Rusijos Sergejus Kosovas.

Būtent pastarasis nuo rungtynių pradžios buvo labiausiai pastebimas. Jis pirmajame kėlinyje atrėmė kelis varžovų smūgius, dar kartą jam pagelbėjo kamuolį nuo vartų linijos išspyręs vienas šiauliečių gynėjų, o vieną pavojingą ataką “Wisla” užbaigė smūgiu šalia vartų.

Aikštės šeimininkai taip pat surengė pavojingų išpuolių, tačiau tiek Igoriui Kozlovui, tiek Mantui Kukliui priekyje pritrūko tikslumo.

Antrajame kėlinyje S.Kosovas toliau sėkmingai gynė “Šiaulių” vartus ir atrėmė bent dvi labai grėsmingas svečių iš Lenkijos atakas. Vis dėlto 78 minutę “Wisla” išsiveržė į priekį.

Trys Krokuvos ekipos žaidėjai atsidūrė prieš du šiauliečius ir po perdavimo iš krašto Pawelas Brožekas kulnu pasiuntė kamuolį į vartus. Dar po dviejų minučių kitas Brožekas – Pawelo brolis dvynys Piotras – įmušė smūgiu galva po kampinio. Rungtynių pabaigoje varžovų vartų šturmui “Šiaulių” futbolininkams jau neužteko jėgų – 0:2.

“Sūduva” neatsigavo po nokdauno pradžioje

Nepasisekė ir labiausiai patyrusiai Lietuvos atstovei UEFA Europos lygoje Marijampolės “Sūduvai”. Šalies bronzos medalininkai su dviem debiutantais savo gretose – iš “Vėtros” persikėlusiais vartininku Povilu Valinčiumi ir saugu Vladimiru Gogberašviliu – apie trijų tūkstančių žiūrovų akivaizdoje turėjo pripažinti Vienos “Rapid” (Austrija) persvarą.

Lemiama rungtynėse buvo pirma pirmojo kėlinio pusė. 12 minutę suklydus “Sūduvos” gynybai “Rapid” kapitonas Steffenas Hoffmannas atsidūrė vienas prieš vieną ir pasiuntė kamuolį pro vartininką Povilą Valinčių į vartus.

Maždaug po dešimties minučių “Sūduva” galėjo išlyginti rezultatą, bet po Vaido Slavicko galingo baudos smūgio kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

Perlaužti rungtynių eigos marijampoliečiams taip ir nepavyko, o likus žaisti devynioms minutėms “Rapid” įmušė ir antrą kartą. Po perdavimo į baudos aikštelę pirmas prie kamuolio suskubęs Christopheris Trimmelis galva pasiuntė kamuolį į tinklą – 0:2.

Atsakomąsias rungtynes Lietuvos klubai žais po savaitės svečiuose, o penktadienį bus ištraukti potencialių trečiojo etapo porų burtai.