© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ukrainos kariuomenė pirmadienį pranešė, kad pradėjo trijų dienų karinių jūrų pajėgų pratybas su JAV vadovaujamomis NATO pajėgomis Juodojoje jūroje, siekiant užtikrinti saugumą “krizės regione”.

Vienas aukšto rango gynybos pareigūnas informavo, kad bendrose pratybose ” Sea Breeze” (“Jūros brizas”) dalyvauja septyni ukrainiečių ir penki NATO šalių laivai.

“Šių pratybų tikslas yra užtikrinti mūsų gebėjimą sukurti ir išlaikyti saugios laivybos zoną krizės regione”, – sakė žurnalistams Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka.

Pratybos vyksta prie Ukrainos pietvakarinių krantų dėl Rusijos kovą įvykdytos Krymo aneksijos ir (siekiant užtikrinti) Azovo jūros, esančios Ukrainos pietvakariuose, efektyvią kontrolę.

Ankstesnės pratybos “Sea Breeze”, kurios buvo surengtos prie Rusijos naudojamo Sevastopolio uosto Kryme, ne kartą kėlė Rusijos susirūpinimą.

Ukraina kasmet organizuoja bendras pratybas su NATO šalimis nuo 1997 metų, kai prasidėjo jos partnerystė su šia Šiaurės Atlanto organizacija.

Ukraina taip pat planuoja dvejų savaičių karines pratybas “Rapid Trident 14” (“Staigusis tridantis 14”), kurioms vadovaus JAV kariškiai ir kuriose dalyvaus šimtai sąjungininkų karių.

JAV vadovaujamos karinės pratybos “Rapid Trident 14” turi vykti rugsėjo 13-26 dienomis vakariniuose šalies rajonuose prie NATO narės Lenkijos sienos.

Pratybose dalyvaus 35 lenkų karių būrys iš 25-osios oro kavalerijos, – sakoma Lenkijos gynybos Jaceko Sontos anksčiau paskelbtame pranešime..

Pasak jo, amerikiečių karių čia bus 200, taip pat dar 1 100 iš Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Moldovos, Rumunijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Didžiosios Britanijos, Kanados, Ispanijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: