(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Per pirmąsias savaites bendrojo priėmimo sistemoje užsiregistravo 15139 stojantieji. Iš jų 9196 pradėjo pildyti savo pageidavimus į aukštųjų mokyklų programas. 722 asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 metais ar anksčiau, į vieną iš 12-os priėmimo punktų pristatė savo brandos atestatus.

Šių metų laidos abiturientams pakanka tik užsiregistruoti internetu (adresu www.lamabpo.lt), jų brandos atestatų duomenys pasibaigus egzaminams priėmimo sistemą pasieks tiesiai iš valstybinės duomenų bazės.

Mokyklas baigę anksčiau turi iš pradžių užsiregistruoti internetu, o po to pristatyti brandos atestatus į vieną iš bendrojo priėmimo punktų. Šiemet veikia dvylika duomenų tvarkymo punktų aštuoniuose šalies miestuose.

Stojantieji į meno studijas turės laikyti stojamąjį egzaminą, o norintieji tapti pedagogais – motyvacijos testą. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos testo sesija vyks birželio 18 – liepos 3 dienomis. Norintys juos laikyti iš anksto registruojasi internetu pildydami stojimo prašymą.

Bendrąjį priėmimą vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Stojimo prašymai priimami iki liepos 19 d. Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Priėmimas į universitetus ir kolegijas vyksta vienu metu. Stojantysis gali prioriteto tvarka į prašymą įrašyti iki 12 pageidavimų į bet kurių bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studijų programas.

Stojantieji gali pretenduoti į universitetinių ir koleginių studijų programas, nurodydami, kokią aukštąją mokyklą, studijų formą ir finansavimo pobūdį renkasi. Studijų formos pagal studijų intensyvumą yra dvi – nuolatinė ir ištęstinė. Ištęstine studijų forma studijuojama lėčiau, ilgiau, ji sudaro galimybę daugiau laiko skirti darbui ar kitai veiklai. Valstybės lėšomis gali būti finansuojama tiek nuolatinė, tiek ištęstinė studijų forma. Studijų programų, į kurias priimami studentai, sąrašas skelbiamas LAMA BPO svetainėje.

Numatoma, kad 2010 m. valstybė finansuos beveik 19 tūkstančių pirmakursių studijas – 9,7 tūkstančio universitetuose ir 9,2 tūkstančio kolegijose. Nepatekę į valstybės finansuojamas vietas, galės rinktis mokamas studijas.

Šiemet pagrindinis priėmimas organizuojamas dviem etapais. Pirmojo etapo pabaigoje stojančiajam bus pasiūlyta pasirinkti jam garantuotą valstybės finansuojamą vietą arba mokamą vietą, jei jos buvo pageidavęs. Jei stojantysis pateikto pasiūlymo atsisakys, jis pateks į antrąjį priėmimo etapą, prieš kurį galės koreguoti ankstesnių savo pasirinkimų eiliškumą. Į papildomą priėmimą galės pretenduoti tik dalyvavę pagrindiniame priėmime. Dalyvaujantys papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame.

Pirmieji bendrojo priėmimo rezultatai bus skelbiami liepos 23 dieną.

Išsamią informaciją apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, egzaminų ir testų laikymo datas galima rasti LAMA BPO interneto svetainėje: www.lamabpo.lt .

LR Švietimo ir mokslo ministerija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: