(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Vairavimo metu valgantys vairuotojai iki dviejų kartų padidina susidūrimų tikimybės riziką.* Tyrimai parodė, kad valgymas ir gėrimas gali atitraukti vairuotojo dėmesį labiau, nei kalbėjimas mobiliuoju telefonu!**

1,7% vairuotojų, patekusių į avarijas, valgė arba gėrė vairuodami, o mobiliuoju telefonu kalbėjo 1,5% į eismo įvykius patekusių vairuotojų.** „Bet koks dėmesio atitraukimas nuo kelio gali sukelti pavojingas situacijas kelyje, o vairuotojo valgymas ir gėrimas vairavimo metu tikrai yra viena iš tokių situacijų“, – teigia „Renault vairavimo mokyklos“ instruktoriai.

Visgi tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė vairuotojų prisipažįsta valgantys ir geriantys vairuodami automobilį!*** „Jei mobiliais telefonais vairuojant galima kalbėtis tik naudojantis laisvų rankų įrangą, teisinių nuostatų, draudžiančių valgyti ir gerti vairuojant, deja nėra. Tačiau kaip ir kalbant mobiliuoju, taip ir bandant tiesiog atidaryti butelį, vairuotojui tenka atitraukti nuo vairo bent vieną ranką. Gerdamas vairuotojas turi šiek tiek pakelti galvą ir jo akių dėmesys nukrypsta nuo kelio. Net jei vairuotojas sulėtina automobilio greitį, jis vis tiek tokiu momentu nebūtų pasiruošęs tinkamai reaguoti į avarinę situaciją“, – teigia „Renault vairavimo mokyklos“ instruktoriai.

Ilgų kelionių automobiliu metu reikia daryti pertraukas, kad vairuotojas galėtų pavalgyti ir atsigerti, nesukeldamas pavojaus savo ir kitų eismo dalyvių saugumui. Reiktų nepamiršti ir to, kad pavalgiusį vairuotoją, ypatingai jei jis yra pavargęs nuo ilgos kelionės, gali apimti mieguistumas, sumažėja jo koncentracija.

Rasita Valkiūnaitė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: