(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

VDU Tarptautinių ryšių tarnyba (TRT) kviečia į universiteto dalyvavimo Erasmus mainų programoje dešimtmečiui skirtų renginių ciklą, kuris vyks lapkričio 17 – 27 dienomis. VDU bendruomenei tai bus puiki proga susipažinti su mainų programomis, o visiems kauniečiams ir miesto svečiams bus suteikta galimybė, klausantis pasakojimų iš pirmų lūpų, susipažinti su kitomis šalimis, jų universitetais, subtiliais kultūros skirtumais.

„Džiaugiamės mainų rezultatais – per dešimtmetį Erasmus programos mobilumo galimybėmis pasinaudojo beveik tūkstantis studentų ir penki šimtai universiteto dėstytojų. Be to, universitetas patrauklus ir užsienio studentams: per dešimtmetį į VDU pagalErasmus mainų programą atvyko daugiau nei 400 užsieniečių. Tikimės, kad per ateinantį dešimtmetį šie skaičiai augs geometrine progresija ir tai prisidės prie Kauno, kaip jaunatviško, gyvo ir spalvingo miesto kūrimo ir įsitvirtinimo“, – kalbėjo VDU TRT direktorė Zina Baltrėnienė.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Tarptautinių ryšių tarnybos Tarptautinių programų koordinatorės Jurgitos Pilypaitytės, renginiais siekiama atkreipti universiteto ir miesto bendruomenės dėmesį į augantį tarptautinį bendradarbiavimą ir šio proceso naudą vietinei bendruomenei. „Pagal mainų programas keliaujantys jauni žmonės – tai pokyčių iniciatoriai, po studijų užsienyje jie keičiasi patys ir keičia savo aplinką, tokie mainai – tai šansas ne tik jiems, bet ir mums“, – kalbėjo J. Pilypaitytė.

Erasmus programa skirta aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui, taip pat studentų, dėstytojų ir kito personalo mobilumo skatinimui, daugiašaliam aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimui tarpusavyje ir su verslo įmonėmis, laipsnių skaidrumo ir suderinamumo tarp aukštojo mokslo ir profesinio mokymo užtikrinimui.

Nuo lapkričio 23 d., pirmadienio kviečiame užsukti į Tarptautinių ryšių tarnybą ir rinkti šauniausias studentų fotografijų parodos „Aš – tarptautinis studentas“ nuotraukas. Balsavusius neišleisime be dovanų! (S. Daukanto g. 27, III aukštas).

Lapkričio 25 d., trečiadienį Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28)  nuo 10 val. vyks “Mokymosi visą gyvenimą” programos pristatymas. Švietimo mainų paramos fondo atstovai pristatys Erasmus Mundus, NordPlus, Jean Monnet ir intensyvias programas. Ekspertai taip pat informuos apie DAAD, Fulbright programas ir studentams skiriamas vyriausybines stipendijas.

Lapkričio 26 d., ketvirtadienį, VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks iškilminga konferencija, skirta Vytauto Didžiojo universiteto dalyvavimo Erasmus programoje dešimtmečiui. Konferencijos metu bus apdovanoti aktyviausi Erasmus programos dalyviai ir prie jos įgyvendinimo prisidėję universiteto bendruomenės nariai.

Lapkričio 27 d., penktadienis skirtas žaismingiems „Erasmus dešimt metų per vieną dieną“ renginiams, vyksiantiems K.Donelaičio g. 52 II a. fojė. Jų metu Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 52, 2 aukšto fojė) bus rengiama Erasmus programos mugė, kurioje ne tik studentai, bet ir miesto bendruomenė susipažins su užsienio universitetais, studentais, šalių kultūra.

Renginio metu universiteto studentams bus teikiama informacija apie studijų ir praktikų užsienyje galimybes, konsultuos Tarptautinių ryšių tarnybos darbuotojai, o kitų šalių kultūra besidomintys miestiečiai galės pabendrauti su Kaune besisvečiuojančiais studentais iš užsienio. Visi susidomėję taip pat kviečiami ir įfilmo „Europudingas“ peržiūrą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: