(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Spalio 7 d. šalyje buvo registruota 309,6 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 14,31 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų arba 0,03 procentiniais punktais mažiau nei praėjusią savaitę.

Pirmąją spalio savaitę tendencijos darbo rinkoje išliko tokios pat, kaip ir pastaruosius du mėnesius – įdarbinta ir į įvairias aktyvios rinkos priemones nusiųsta daugiau bedarbių, nei įregistruota.

Darbo biržoms tarpininkaujant per savaitę padėta įsidarbinti 4,8 tūkst., o į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 2,9 tūkst. žmonių (tai yra 57,5 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę). Iš jų net 36,8 proc. bedarbių, dalyvavusių aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, nusiųsti į viešuosius darbus arba įdarbinti subsidijuojant.

„Džiugina tai, kad didžioji dalis bedarbių, dalyvavusių įvairiose priemonė, nusprendė pradėti verslą ir įsigijo verslo liudijimus, kuriuos lengvatinėmis sąlygomis teikia darbo birža. Per savaitę verslo liudijimus įsigijo beveik 1600 bedarbių”, – teigė Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas Petras Balašaitis.

Teritorinės darbo biržos spalio 1-7 dienomis bedarbio statusą suteikė 4,3 tūkst. asmenų, tai yra 18,5 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę. Kas vienuoliktas bedarbiu įregistruotas asmuo jaunesnis kaip 25 m. amžiaus. Didžiausią dalį bedarbiais tapusių asmenų sudaro nedirbę laikotarpį nuo pusės iki dvejų metų – 65,1 proc. Per paskutiniuosius šešis mėnesius atleistas iš darbo – kas penktas bedarbis.

Skirtingai nei ankstesniais metais, spalio pradžioje nefiksuojamas laisvų darbo vietų mažėjimas. Darbdaviai per savaitę registravo 2,8 tūkst. laisvų darbo vietų. Paskutinę rugsėjo savaitę buvo įregistruota 2,7 tūkst. laisvų darbo vietų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: