(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Atėjus bent kalendoriniam pavasariui, į Kauno koncertų sales po mėnesio pertraukos vėl įžengė teatro, muzikos, dailės ir performanso festivalis „Ką?Būki!“. Kovo 4-osios vakarą Kauno ryšių istorijos muziejaus salėje įvyko dar vienas šio festivalio koncertas – į Kauną užsuko vilniečių teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktorių grupė pasivadinusi „SOLO ansamblis“, kurį sudaro keturi „Atviro rato“ aktoriai – Vytautas Leistrumas, Giedrius Kiela, Justas Tertelis, Jonas Šarkus – bei jaunimo teatro aktorius Sergėjus Ivanovas. Pusantros valandos trukusiame pasirodyme netrūko akimirkų, papuošiančių žiūrovų veidus šypsenomis ir verčiančių pajudėti.

Jau pats pavadinimas – teatro laboratorija – reiškia, kad čia nebus šiaip sau teatras, kuriame viskas surežisuota, surepetuota, blizga, o aktorių galvose be paliovos sukasi jų tekstai. Teatro laboratorijoje, kaip bet kurioje kitoje, nenustojama ieškoti, bandyti, atrasti kažką naujo. Ne išimtis ir šis pasirodymas.

Dar prieš aktoriams įžengiant į sceną, akis užkliuvo už neįtikėtinos gausybės instrumentų scenoje. Akustinė ir bosinė gitaros, violončelė, pianinas, klarnetas, saksofonas, būgnai, įvairių rūšių mušamieji, barškučiai, tambūrinas, lūpinė armonikėlė… Ir visais šiais instrumentais gros tik penki žmonės? Rodos, neįtikėtina. Tačiau pamačius, kad vienoje dainoje žmogus groja violončele, kitoje pianinu, trečioje bosine gitara, o ketvirtojoje paima akustinę šešiastygę – į galvą nori nenori peršasi mintis „Jie groja viskuo!“

Renginio pradžioje liūdnai buvo pranešta, kad šį vakarą neišgirsime grupės „Solo ansamblis“, o mums koncertuos visiškai naujai susikūrusi penkių asmenų grupė „Gady Laga“. Grupė atliko savo dainas, apdainuojančias viską nuo darželio gėlių iki literatų. „Daina visiems vakarams iki šio vakaro, šiam vakarui ir vakarams po šio vakaro. Dainos pavadinimas taip pat labai netikėtas… „Vakaras“ – taip buvo pristatyta dar viena daina, o scenos kampe įsitaisęs vienas grupės narių kaip tikrą jaukų ir šiltą vakarą namuose išsitraukė arbatos ir net pasišovė sudėlioti Rubiko kubą.

Vakaras neapsiėjo ir be kviestinių svečių. Pirmieji pasveikinti „Gady Lagos“ į sceną tiesiog teleportavosi grupė „Ofismanai“. Penki po juodais akiniais pasislėpę grupės nariai labai rimtai atliko vartotojiškos visuomenės himną. Antrasis kviestinis svečias buvo atlikėjas „Pacanas“, kuris apdainavo visas sportuoti ir gatvėje mėgstančių jaunuolių gyvenimo peripetijas. O štai paskutinysis svečias, pasivadinęs „Egzistenciniu“, klausė savęs, kitų muzikantų ir publikos, kodėl jo gyvenimas yra būtent toks, koks yra, o ne kokio norėtų :“O kodėl, o kodėl, o kodėl..?“ Tačiau vienintelis atsakymas, kurį tąkart išgirdo jaunasis egzistencialistas, buvo „O todėl, o todėl, o todėl…“

Vėl persikūniję į „Gady Lagos“ vaidmenį, aktoriai atliko dvi finalines dainas, kurių paskutinioji taip išjudino žiūrovus, kad salės gale buvo galima matyti tuos, kurie neatsispyrė pagundai pakilti nuo savo kėdžių ir pajudėti. Nenuostabu, kad atlikėjai buvo išlydėti griausmingų ovacijų, išėjus iš salės žiūrovų veiduose dar ilgai žibėjo šypsenos, o tarpusavio kalbose buvo žarstomi pagyrimai kiekvienam, o tuo pačiu ir visiems kartu, „Solo ansamblio“ nariui.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: