(c) Luko Kazakevičiaus/KaunoZinios.lt nuotr.

Paskutinę pirmojo vasaros mėnesio dieną Kaune, Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, muzika, primenanti dainuojamosios poezijos garsų įvairovę, privertė palaukti anksčiau laiko sumaniusius apsilankyti lietaus debesis. Čia vyko antrasis dainuojamosios poezijos festivalio „Senamiesčio žiogas“ penktojo sezono koncertas.

Pirmoji savo talentą ir sugebėjimą vyti lietų parodė šešiolikmetė Gintarė Ružinskaitė. Jau tradicija tapęs jaunųjų atlikėjų pasirodymas koncerto pradžioje ir vėl nenuvylė. Stiprus merginos balsas, įsimintini, vizitine kortele tapusios, pirmosios dainos tekstai bei gitaros garsai – visa tai sudarė solidaus pasirodymo įspūdį.

„Rodos lietus kaupiasi“ – pasakė vienas visiems gerai žinomas animacinio filmo personažas. Vytautas V. Lansbergis, scenoje pasirodęs antrasis, su minėto personažo kadaise televizijos ekranuose ištarta fraze šį vakarą sutikti negalėjo. Aktorius, režisierius ir knygų autorius nieko nelaukdamas ėmėsi svarbiausios vakaro misijos – lietaus atbaidymo. Jiems (kartu koncertavo ir kompozitorius Raimondas Rašpoliauskas) tai daryti sekėsi tikrai neblogai, o susirinkusieji stengėsi padėti: „išlaidžiau ožką miškan riešutaut..“. Istorija apie paskutinį bilduką ore susikaupusius vandens lašus privertė nejuokais išsigąsti, bet neatbaidė.

Kova su lietumi tęsėsi. Estafetę perėmė „Atika“ – geriausia Lietuvos bardų grupe tapusi muzikantų kompanija iš Klaipėdos. Kokybiška muzika nepaliko abejingų, o grupė padovanojo publikai ne vieną savo hitą. Pasirodymą „Atika“ baigė kartu su Domantu Razausku, kuris iš karto po dainos į sceną pasikvietė Paulių Ruką (bosinė gitara) ir Simą Butavičių (smuikas). Trijulė nuotaikingu ir melodingu pasirodymu atsiuntė žinią ir apie koncerto pabaigą. O lietus taip ir nepasirodė.

Ir tik koncertui pasibaigus ir nebelikus kam su lietaus debesimis kovoti, kelias namo prisipildė didelių ir mažų vandens telkinių, o rankose nešami saulės akiniai priminė, jog vasara dar nesibaigė. Kaip ir „Senamiesčio žiogo“ penktasis sezonas, kurio trečiasis koncertas numatytas liepos mėnesį klausytojams pristatys dar vieną dainuojamosios poezijos injekciją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: