(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Ar norėtumėte įsigyti specialią pirštinę įsimylėjėliams, sujungiančią rankas? Juk tai tikrai praverstų vaikštant parke šaltais vakarais. O gal jus domintų specialus spaustuvas, skirtas plastikinei tarai presuoti? Juk taip sutaupytumėte vietos šiukšliadėžėje… O gal mielai nešiotumėte savijautą gerinančius laikrodžius? Arba gal jums reikalingi skausmą malšinantys kristalų kompresai?

Tokias verslo ir kitas idėjas pristatė Kauno moksleiviai, lapkričio 10 dieną atvykę į Kauno kolegiją. Į valstybinę aukštąją mokyklą susirinko per 100 moksleivių iš įvairių Kauno miesto vidurinių mokyklų ir gimnazijų – čia organizuota imitacinio verslo mokomųjų bendrovių mugė. Moksleiviai iš 9 Kauno mokyklų idėjas parengė dirbdami imitacinėse verslo bendrovėse.

„Kai kurios verslo idėjos pasirodė labai geros ir racionalios“, – pastebėjo Kauno kolegijos Verslo vadybos fakulteto prodekanė Zita Baužienė, koordinavusi mugės organizavimą. Už mintį gaminti specialias pirštines mugės komisija apdovanojo „Saulės“ gimnazijos komandą, pasivadinusią „Snuglove“ vardu. Geriausią produkto idėją parengė tos pačios gimnazijos komanda „Dyglys“. Gražiausią stendą pristatė Kauno Tado Ivanausko vidurinės mokyklos moksleiviai. Komisijai ryškiausią įspūdį paliko komandos M.E.S („Saulės“ gimnazija) prisistatymas. O geriausia komanda pripažinta HM komanda.

Moksleivių idėjų mugės iniciatoriai – Kauno kolegijos Verslo vadybos fakultetas – siekdami populiarinti verslo kultūrą ir studijas, įvairių renginių ciklą „Verslo dienos 2010“ rengia jau ketvirtus metus, tačiau moksleivių idėjų mugė surengta pirmąjį kartą. „Visuomenėje nuolat kyla klausimas, ar tikrais verslininkais gimstama, ar tampama?“ – pastebi Kauno kolegijos Verslo vadybos fakulteto dekanė Ona Junevičienė, mananti, jog verslumas – nebūtinai įgimta savybė, jo įgūdžiai turi būti ugdomi nuo mažens, o tam reikalingos tinkamos sąlygos.
Imitacinių bendrovių, kuriose dirba moksleiviai ar studentai, tinklas yra išsidėstęs visoje Lietuvoje. Įvairiose aukštosiose, vidurinėse, gimnazijose, profesinėse mokyklose veikiančios simuliacinės mokomosios bendrovės pasižymi visais įprastais bruožais, kuriuos turi realybėje egzistuojančios firmos. Simuliacine veikla užsiimančios įmonės imituoja tikrų bendrovių veiklą ir tikrovėje vykstančius procesus.

Pasak specialių pedagogų, vadovaujančių tokioms firmoms, jų veikloje viskas yra tikra – rengiami finansiniai dokumentai, sutartys, vadovaujamasi esamais mokesčių tarifais, dirbama pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, atsižvelgiama į realius valiutų kursus ir pan. Esminis tokių firmų skirtumas, kad čia nėra tikrų materialių prekių ir pinigų – visa tai egzistuoja tik dokumentuose, o pinigai „plaukioja“ imitacinio banko įrašuose, simuliacinės bendrovės buhalterijos knygose ar kituose dokumentuose.

Mintis ugdyti moksleivių ar studentų praktinius įgūdžius suburiant juos į mokomąsias tikrą veiklą imituojančias bendroves į Lietuvą atkeliavo iš Skandinavijos šalių. Lietuvoje šiuo metu veikia apie 50 tokio tipo bendrovių.

Kauno kolegijos informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: