(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų apsaugos generalinis direktoratas (SANCO) kartu su Europos veterinarijos federacija (FVE) šiais metais Veterinarijos savaitę skelbia birželio 14 – 20 dienomis. Veterinarijos savaitės tema – „Identifikavimas ir atsekamumas maisto grandinėje“.

„Šių metų veterinarijos savaitės tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo (identifikavimo) svarbą siekiant užtikrinti maisto produktų atsekamumą. Atsekamumas – vienas pagrindinių valstybinės veterinarinės kontrolės elementų, kuriuo remiantis vykdomi tikrinimai visoje maisto grandinėje „nuo lauko – iki stalo“., – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Lietuvoje Veterinarijos savaitės metu apskrityse, miestuose ir rajonuose vyks „Atvirų durų“ dienos teritorinėse maisto ir veterinarijos tarnybose, susitikimai su visuomene ir žiniasklaida, ekskursijos į ūkius ar maisto perdirbimo įmones. Bus organizuotos diskusijos tema „Mitai apie maistą ir tikrovė“.

Veterinarijos savaites Europos Komisija organizuoja jau trečią kartą. 2008 metais ši akcija buvo orientuota į viešą informacinę kampaniją, siekiant visose ES valstybėse narėse vieningai įgyvendinti reikalavimus keliaujantiems su gyvūnais augintiniais. Praėjusiais metais buvo akcentuojama veterinarinė kontrolės svarba ir ES vaidmuo tausojant piliečių sveikatą bei užtikrinant ūkiuose auginamų paukščių ir naminių gyvūnų sveikatingumą.

Veterinarijos savaitės renginiai Kaune:

Kauno apskrities VMVT

Birželio 16d. „Atvirų durų“ diena, bus kviečiami regioninės žiniasklaidos atstovai.

Kauno miesto VMVT:

Birželio 15d. „Atvirų durų“ diena, renginys visuomenei – „Atsekamumas maisto grandinėje“. Susitikimas su UAB „Norfos mažmena“ prekybos centrų darbuotojais tema: „Atsekamumas, maisto priedai, ekologiški maisto produktai, GMO“.

Birželio 16d. „Klausimai – atsakymai“ radijo stoties „Pūkas“ eteryje. Bus atsakinėjama į gyvūnų gerovės, maisto saugos ir kokybės, veterinarijos reikalavimus dėl gyvūnų laikymo ir judėjimo bei kitus aktualius visuomenei klausimus.

Birželio 17d. Susitikimas su Kauno kinologų sąjungos nariais. Taip pat susitikimas su mobiliuosiuose turgeliuose Kauno rajone prekiaujančiais ūkininkais tema: „Ekologiški maisto produktai ir greitai gendantys maisto produktai.

Birželio 18d. Susitikimas su senelių namų gyventojais tema: „Maisto priedai, maisto papildai ir maisto produktai“.

Birželio 19d. Lietuvos zoologijos sode visuomenės informavimas apie gyvūnų laikymą ir priežiūrą.


LR VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: