(c) A. Didžgalvio archyvo nuotr.

Paskutinėse 2011 metais LMKL lygos rungtynėse Courtnay Pilypaitis vedamos Kauno „VIČI-Aistės“ iškovojo 12 pergalę.

Čempionato lyderės išvykoje po atkaklios kovos įveikė Klaipėdos „Lemminkainen“ komandą rezultatu 80:70 (20:14, 25:20, 21:24, 14:12).

Nors „VIČI-Aisčių“ krepšininkės triskart suklydo per pirmąsias dvi rungtynių minutes, po Vaidos Sipavičiūtės dvitaškio jos pirmavo 6:10. Kėlinuko viduryje viešnios spurtavo ir susikrovė dviženklę persvarą.

11 taškų deficitas „Lemminkainen“ neišgąsdino. Monika Grigalauskytė pelnė dvitaškį su varžovės pražanga, o kėlinuką taikliu metimu užbaigė Lina Aglinskaitė – 14:20.

L. Aglinskaitė antrojo kėlinuko pradžioje sužaidė puikią atkarpą, vos per 2 minutes pelnydama 9 taškus. Po jų „Lemminkainen“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį – 23:22.

Pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų. Ketvirčio viduryje Inesa Visgaudaitė buvo nubausta nesportine pražanga. „VIČI-Aistės“ vėl persvėrė rezultatą ir šiose rungtynėse išsiveržti į priekį aikštelės šeimininkėms nebeleido.

Prieš ilgąją pertrauką kaunietės dar kartą spurtavo. Puikiai pirmąją dvikovos pusę sužaidusi Courtnay Pilypaitis tolimu metimu pelnė savo 20-ąjį tašką bei sugrąžino komandos turėtą 11 taškų persvarą – 34:45.

Didžiąją trečiojo kėlinuko dalį laikėsi 11-13 taškų „VIČI-Aisčių“ pranašumas. Treneriui Mantui Šerniui teko prašyti minutės pertraukėlės, nes Sandros Vaitkutės dvitaškis viešnių persvarą sumažino iki 7 taškų – 50:57, tačiau nemalonumai Lietuvos čempionėms nesibaigė. Jos dukart suklydo, leido klaipėdietėms atkovoti kamuolius puolime. Likus 2 minutėms iki kėlinuko pabaigos, „Lemminkainen“ priartėjo vieno metimo atstumu – 56:59.

C. Pilypaitis dar kartą ėmėsi iniciatyvos ir paskutiniojo kėlinuko pradžioje po trečiojo jos tolimo metimo „VIČI-Aistės“ atstatė 11 taškų persvarą. Dviženklio taškų deficito „Lemminkainen“ komandai sumažinti nepavyko.

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis pelnė 31 (7 atk. kamuoliai), V. Sipavičiūtė – 10, V. Kuktienė (6 rez. perdavimai) ir A. Kemežys (7 atk. kamuoliai) – po 9 taškus.

„Lemminkainen“ komandai L. Aglinskaitė surinko 24, J. Šarovka ir M. Grigalauskytė (9 atk. kamuoliai) – po 10 taškų.