"VIČI-Aistėms" nepavyko įveikti Jekaterinburgo UMMC komandos
(c) Augusto Didžgalvio archyvo nuotr.

Kauno „VIČI-Aistėms“ nepavyko pateikti dar vienos staigmenos moterų Eurolygos A grupėje.

Stipriausia Lietuvos komanda savo aikštėje nusileido vienai iš grupės lyderių Jekaterinburgo UMMC komandai rezultatu 56:88 (13:20,13:23, 18:27, 12:18) ir patyrė devintąją nesėkmę per 11 rungtynių.

Po Rimos Valentienės tritaškio pirmojo kėlinuko viduryje „VIČI-Aistės“ persvėrė rezultatą – 7:6. UMMC komanda stengėsi išnaudoti galingą savo priekinę liniją ir negailėjo perdavimų Jelenai Leučankai bei Candace Parker, bet jų metimai nebuvo tikslūs. Jekaterinburgo ekipa spurtavo, be atsako pelnydama 6 taškus, tačiau Vaida Sipavičiūtė sėkmingai užbaigė 2 atakas iš eilės (11:14). Ketvirčio pabaigoje kaunietės prarado du kamuolius iš eilės. UMMC šias „VIČI-Aisčių“ dovanas išnaudojo, susikraudama 7 taškų pranašumą.

Antrojo kėlinuko trečią minutę po Deannos Nolan prasiveržimo UMMC persvara tapo dviženkle (13:24). Mantas Šernius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kai viešnios surengė dvi greitas atakas iš eilės. Tačiau ji situacijos aikštelėje nepakeitė, Rusijos klubas toliau tolo. C. Parker užbaigus dar vieną greitą ataką, UMMC pirmavo 18:37.

Po sėkmingos „VIČI-Aisčių“ atkarpos, per kurią Vita Kuktienė pelnė 5 taškus iš eilės, minutės pertraukėlės paprašė Algirdas Paulauskas. Courtnay Pilypaitis galėjo dar labiau sumažinti atsilikimą, tačiau po savo netaiklaus metimo atkovojusi kamuolį, puolėja prametė iš dėkingos padėties. Komandos ilsėtis išėjo UMMC pirmaujant 17 taškų pranašumu – 26:43.

Trečiąjį ketvirtį „VIČI-Aistės“ pradėjo taikliu Rimos Valentienės tolimu metimu, bet po trijų iš eilės kauniečių klaidų Jekaterinburgo ekipa dar kartą spurtavo ir susikrovė 20 taškų persvarą (29:49). Viešnioms atsipalaidavus gynyboje, aikštelės šeimininkės ėmė lengviau rinkti taškus, tačiau po savo krepšiu ir toliau nepavyko stabdyti C. Parker. Kėlinuko pabaigoje UMMC spurtavo. Sue Bird pataikė vienintelį rungtynėse savo metimą, po kurio „VIČI-Aisčių“ taškų deficitas padidėjo iki 26 – 44:70.

Nors Amanda Kemežys sėkmingai pradėjo paskutinįjį ketvirtį, pelnydama 4 taškus iš eilės, UMMC komandai atstatyti turėtą pranašumą užteko pusės minutės. Rungtynių pabaigoje po krepšiais dominavusios viešnios dar padidino persvarą.

„VIČI-Aistėms“ V. Kuktienė pelnė 11, A. Kemežys (8 atk. kamuoliai) – 10, M. Kvederavičiūtė, T. Likhtarovič, C. Pilypaitis ir V. Sipavičiūtė – po 6 taškus.

UMMC gretose išsiskyrė 23 taškus pelniusi ir 10 kamuolių atkovojusi C. Parker bei 16 taškų surinkusi ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikusi D. Nolan.