asmeninio FB archyvo nuotr.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas teigia manantis, kad Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai negali toliau likti pareigose.

“Aš manau, kad jie neturėtų likti”, – penktadienį BNS sakė D.A.Barakauskas, paklaustas, ar Šiaulių policijos vadovai gali likti užimamose pareigose.

“Paprašiau generalinio policijos komisaro, kad priimtų sprendimus dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų asmeninės atsakomybės dėl šio įvykio, kas vyko Šiaulių apskrites vyriausiajame policijos komisariate. Sprendimus remiantis įstatymais ir pagal susidariusią situaciją turi priimti generalinis policijos komisaras”, – teigė ministras.

Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vadovauja Egidijus Lapinskas, jo pavaduotojais dirba Robertas Jagminas ir Vincas Urbonavičius.

Trečiadienį buvo sulaikyti keturi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnai, tarp sulaikytų įtariamųjų – ir šio skyriaus viršininkas. Policininkai įtariami narkotikų platinimo organizavimu stambiu mastu.

Du įtariami pareigūnai ketvirtadienį buvo suimti dviem mėnesiams, vienas – trims. Ketvirtasis įtariamasis nušalintas nuo pareigų.

Policija pripažįsta, kad tai vienas iš sunkiausių korupcijos atvejų Lietuvos policijoje per visą Nepriklausomybės laikotarpį, pirmas atvejis, kai taip masiškai policininkai įtariami prekiavę narkotikais ir tai darę ilgą laiką.

Per operaciją sulaikyta ne tik policijos pareigūnų, bet ir civilių asmenų.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už piktnaudžiavimą, kyšininkavimą, labai didelio narkotinių medžiagų kiekio užvaldymą, neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, jų platinimą bei kitų nusikalstamų veikų.

Atsižvelgiant į tyrimo sudėtingumą, ikiteisminį tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo ir Policijos departamento Imuniteto valdybos padalinių ikiteisminio tyrimo grupė. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: