Viešbučiuose ir svečių namuose apgyvendinta daugiau svečių
(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Statistikos departamentas šiandien, rugpjūčio 25 d., paskelbė, kad pirmą šių metų pusmetį, palyginti su 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu, viešbučiuose ir svečių namuose apgyvendinta 21,2 proc. daugiau svečių.

Komentuodama šiuos duomenis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad pritraukti daugiau svečių padėjo bendras ekonomikos atsigavimas, šiemet Lietuvoje vykstantys dideli renginiai bei apgyvendinimo paslaugoms sumažintas PVM, taip pat – Turizmo departamento pastangos pritraukiant užsienio turistus.

„Sumažintas PVM apgyvendinimo paslaugoms padėjo viešbučiams sugrąžinti konkurencingumą – ypatingai kaimyninių šalių atžvilgiu.

Tai leido mūsų viešbučiams turizmo agentūroms taikyti gerokai lankstesnę kainų politiką, todėl pastaruoju metu labai padidėjo turistinių grupių srautas. O tai naudinga ne tik sektoriui, bet visai šalies ekonomikai. Viešbučiai sumoka beveik 30 proc. daugiau mokesčių, kuria naujas darbo vietas“, – sako LVRA prezidentė E. Šiškauskienė.

Pritraukti svečių, pasak LVRA, prezidentės padėjo ir dideli renginiai, tokie, kaip pavyzdžiui, gegužės mėnesį vykusios tarptautinės Hanzos dienos Kaune.

Labai gerai E. Šiškauskienė vertina ir pastarojo meto Turizmo departamento veiklą marketingo priemonėmis reklamuojant Lietuvą. Tai jau duoda vaisius – sulaukta pirmųjų turistų grupių net iš Kinijos. O didžiausia problema vis dar lieka Lietuvos pasiekiamumas.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: