(c) Kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) liepos 1 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos Švietimo ministeriją prašydama atkreipti dėmesį į studentams nepalankią socialinių stipendijų skyrimo ir administravimo tvarką. Ši tvarka buvo priimta Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir į prieš tai išreikštus VU SA pasiūlymus nebuvo atsižvelgta. Dėl šios priežasties VU SA nusprendė išreikšti nepasitenkinimą priimtu nutarimu ir siūlo dar kartą atsižvelgti į esminius pasiūlymus.

Visų pirma, studijų pasiekimų nelaikyti socialinių stipendijų skyrimo kriterijumi ir neatimti galimybės socialines stipendijas gauti studentams, kurie turi akademinių skolų, arguomentuojant tuo, jog už gerus mokslo pasiekimus yra skirtos skatinamosios, o ne socialinės stipendijos.

Kitas siūlymas – nestabdyti socialinės stipendijos mokėjimo laikinai sustabdžius studijas ar akademines atostogas pasiėmusiems studentams. Priešingu atveju tai galėtų dar labiau pabloginti ir taip jau prastą studentų socialinę padėtį.

Pasak VU SA socialinės srities koordinatorės Romos Fedosejevaitės tik pakartotinės tvarkos peržiūrėjimas gali padėti išspręsti kylančias problemas ir padėti finansiškai jautriausiems studentams.

VU SA informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: