(c) Žalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams pavyko prasibrauti į išsvajotąjį Eurolygos „TOP16“ etapą. Dramatiškose rungtynėse Stambule kauniečiai pergalę reikiamu taškų skirtumu išplėšė su lyg finaline sirena. Vieną svarbiausių sezono metimų pataikė patyręs snaiperis M.Brownas, kuris paskutinę sekundę taikliai šovė iš toli bei atvėrė komandai kito Eurolygos etapo duris – 76:68. A grupės galutinėje rikiuotėje „Žalgiris“ finišavo trečioje vietoje.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo šeimininkai, kauniečiai nesnaudė ir surengė tris tikslias atakas: Mirza Begičius pelnė du taškus iš po krepšio, Mantas Kalnietis reidą baigė lengvu metimu iš arti, o Dainius Šalenga į šeimininkų krepšį smeigė tritaškį, leisdamas „Žalgiriui“ įgyti penkių taškų persvarą (7:2). „Fenerbahce-Ulker“ į šį kauniečių išsišokimą atsakė dvitaškiu (4:7), tačiau po Marcuso Browno tolimo dvitaškio bei M.Kalniečio tritaškio svečiai iš Lietuvos pirmavo jau aštuoniais taškais (12:4). Po truputį turkai „prisišaudė“ (8:12), vis tik labiau įsibėgėti jiems neleido dar vienas M.Kalniečio reidas (14:8). Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms aikštelėje pirmą kartą pasirodęs Siim-Sander Vene išnaudojo savo progą, atstatydamas aštuonių taškų žalgiriečių pranašumą (18:10). Netrukus į aikštę žengė ir „Žalgirio“ gretose debiutavęs Aleksandras Čapinas, po kurio pradėtos atakos tritaškiu pasižymėjo Martynas Pocius (21:12). Deja, šeimininkai trumpą atkarpą laimėjo 7:0, priartėdami beveik iki minimumo (19:21). Nepaisant to, prieš pat dvejų minučių atokvėpį, po turkų techninės pražangos, baudas sumetė M.Brownas, taip po pirmųjų dešimties minučių leisdamas „Žalgiriui“ pirmauti rezultatu 23:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje komandos vis apsikeisdavo tiksliais metimais, tačiau žaidimas nebuvo toks rezultatyvus kaip susitikimo pirmoje atkarpoje. Įpusėjus antrajam kėliniui Tadas Klimavičius neklydo iš toli, padidindamas žalgiriečių pranašumą iki 30:24, vis tik trys tikslios turkų atakos iš turėto pranašumo nepaliko nė taško (30:30). Laimei, po minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi M.Pocius, realizavęs metimą iš tolimos distancijos (33:30). Trimis taškais kauniečiai pirmavo ir po dar vieno M.Pociaus šūvio iš toli (36:33), tačiau ši persvara dvigubinosi snaiperio savybes pademonstravus ir M.Brownui (39:33). Svečiai iš Lietuvos krepšinio sostinės nesustojo ir toliau – T.Klimavičiui atkovojus kamuolį po šeimininkų krepšiu bei pataikius dvitaškį, švieslentėje degė viską pasakantys skaičiai – 43:36. Pirmoji susitikimo dalis panašiu rezultatu ir baigėsi – 43:37.

Į atlapus lietuviams „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai kibo nuo pat pirmųjų trečiojo ketvirčio minučių – Gordonui Giričekui pelnius du taškus su pražanga komandas skyrė vos trys taškai (40:43). Nepaisant to, žalgiriečiai greitai atsigavo: Dainius Šalenga užtikrintai šovė iš toli, M.Kalnietis bei T.Klimavičius išnaudojo savo progas, o „Žalgiris“ spurtavo 7:0 bei pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 50:40. Net ir turėdami solidesnę persvarą lietuviai apsukų nemažino ir A.Čapinui pelnius pirmuosius taškus „Žalgiryje“, Baltijos taurės laimėtojai įgijo rekordinę persvarą – 61:47. Ir tai dar nebuvo pabaiga, po akimirkos „Fenerbahce Ulker“ tinklelį perskrodė T.Klimavičiaus mestas kamuolys, tuo tarpu skirtumas dar išaugo (63:47). Nors rodėsi, kad geriau būti praktiškai negali, ketvirtį tolimu metimu užbaigė M.Brownas, prieš paskutinę mačo atkarpą leisdamas „Žalgiriui“ jaustis komfortabiliai – 68:51.

Labai aktyviai aikštelės šeimininkai pradėjo paskutinį ketvirtį, kuriame juos į priekį tempė ekipos naujokas Roko-Leni Ukičius. Jam tiksliai užbaigus tris „Fenerbahce Ulker“ atakas iš eilės, iki pagrindinio laiko pabaigos likus septynioms minutėms, ekipas skyrė devyni taškai – 60:69. Kuo labiau susitikimas artėjo prie pabaigos, tuo labiau didėjo įtampa aikštelėje. Per tris kitas minutes nė vienai komandai nepavyko suregzti tikslios atakos ir „taškų badą“ nutraukė Semiho Erdeno tikslios baudos – 62:69. Laimei, tuo pačiu atsakė ir M.Pocius (71:62). Nors žalgiriečiams puolime ir toliau nesisekė, šeimininkai taip pat šaudė pro šalį ir per kitas tris minutes pelnė vos du taškus (64:71). Prasidėjus paskutinei, lemiamai minutei, „Žalgiris“ pirmavo šešiais taškais – 71:65, o po akimirkos labai svarbias baudas pataikė patyręs M.Brownas (73:65). Drama tuo nesibaigė – turkai priartėjo iki penkių taškų ribos (68:73), tačiau trijų sekundžių vienai svarbiausių sezono atakų kauniečiams pakako – po A.Čapino perdavimo su lyg sirena iš tolimos distancijos taikliai šovė M.Brownas, atverdamas „Žalgiriui“ kito Eurolygos etapo duris – 76:68.

„Žalgiris“: M.Pocius 18 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Brownas 17 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Klimavičius 13, M.Kalnietis 11 (3 rez. perd., 3 atk. kam.), M.Begičius 6, D.Šalenga 5 (2 rez. perd.), A.Čapinas 4 (2 rez. perd.), S.Vene 2 (2 atk. kam.).

„Fenerbahce Ulker”: R.Ukičius 20 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Giričekas 16 (8 atk. kam.).