(c) Žalgiris.lt arvhyvo nuotr.

Išvyką į Estijos sostinę Taliną Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse dar ilgai prisimins visa Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri fantastišką pergalę prieš vietos „Kalev/Cramo“ išplėšė dėka spurto 10:0 pačioje rungtynių pabaigoje. Lemiamus taškus, likus dešimt sekundžių iki finalinės sirenos, dėjimu pelnė Tadas Klimavičius (82:81).

Susitikimas prasidėjo be didesnės žvalgybos ir sužaidus dvi minutes Mantas Kalnietis rezultatą išlygino (4:4). Po minutės, per kurią komandos pasižymėti nesugebėjo, savo žodį tarė kapitonas Dainius Šalenga (6:4), o Mantui Kalniečiui realizavus tolimą metimą „Žalgiris“ įgijo penkių taškų pranašumą (9:4). Niekas nepasikeitė ir per artimiausią minutę – „Kalev/Cramo“ įmetė dvitaškį, tuo tarpu Travisas Watsonas atsakė galingu dėjimu (11:6). Vienu metu estai priartėjo iki 11:13, tačiau tada prabilo snaiperis Marcusas Brownas. Jam pelnius 7 taškus iš eilės svečiai vėl kiek nutolo – 20:15. Kėlinio pabaigoje kauniečiams taškus rinko Mirza Begičius, kuris kartą kamuolį gražiai įkrovė iš viršaus, bei D.Šalenga, tačiau to persvarai išsaugoti nepakako ir akimirkai atsigavę šeimininkai sugebėjo atsitiesti – 24:24.

Būtent „Kalev/Cramo“ krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje sugebėjo išsiveržti į priekį (26:24), vis tik su tuo nesitaikstė M.Brownas, netrukus atstatęs pusiausvyrą (26:26), bei M.Begičius, dar kartą pasižymėjęs gražiu dėjimu (28:26). Nors Joshas Akognonas į tai atsakė tolimu šūviu, po Tado Klimavičiaus taiklaus metimo iš tolimos distancijos vėl pirmavo „Žalgiris“ (31:29). Kėlinio viduryje estams pavyko perimti iniciatyvą (33:31), tačiau savo sugebėjimus bausti varžovus tolimais metimais pademonstravo Artūras Milaknis, leisdamas kauniečiams vėl pirmauti (36:35). Deja, atsiplėšti žalgiriečiams nepavyko, maža to, 16-ąjį tašką pelnius „Kalev/Cramo“ atakų lyderiui Charronui Fisheriui varžovai vėl buvo priekyje (39:38). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Estijos čempionai įgavo rekordinę penkių taškų persvarą (45:40), tačiau dar iki didžiosios pertraukos „Žalgiris“ A.Milaknio tritaškio bei Ado Juškevičiaus dvitaškio dėka šeimininkus pavijo – 45:45.

Darius Maskoliūnas tikriausiai per ilgąją pertrauką rado tinkamus žodžius savo auklėtiniams, kurie į antrąją susitikimo dalį išėjo susikaupę bei itin kovingai nusiteikę. Tai atsispindėjo ir rungtynių eigoje – sužaidus dvi minutes antrajame ketvirtyje M.Kalnietis dvitaškiu užbaigė spurtą 7:0, kuris leido svečiams iš Lietuvos krepšinio sostinės lengviau atsikvėpti (52:45). Nors Tanelis Sokkas neklydo iš toli (48:52), T.Watsonas, M.Kalnietis bei D.Šalenga išnaudojo savo progas, padėdami „Žalgiriui“ nutolti – 58:51. Nepaisant to, baltos vėliavos anksčiau laiko Estijos čempionai kelti nesiruošė ir kelias minutes aktyviau sužaidę puolime priartėjo beveik iki minimumo – 58:60. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai, kurių veiksmus gynyboje ypatingai akylai stebėjo arbitrai, neišnaudojo susikurtų progų, tuo pasinaudoję šeimininkai prieš lemiamas dešimt minučių išsaugojo intrigą – 63:64.

Nervingai bei atsargiai startavo lemiama rungtynių atkarpa. Sužaidus keturias minutes „Žalgirio“ estas Siim-Sander Vene tolimu metimu nubaudė tautiečius (70:67), tačiau „Kalev/Cramo“ į tai atsakė netikėtu spurtu 11:0 bei pastatė Baltijos taurės laimėtojus į nepavydėtiną situaciją (78:70). Taškų „badą“ nutraukė D.Šalenga, iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėm pataikęs iš arti (72:78), nepaisant to, situaciją sukomplikavo J.Akognono tolimas šūvis (72:81). Nors šeimininkai darė viską, kad žalgiriečiams nepavyktų pakilti į lemiamą šturmą, svečiai iš Lietuvos pademonstravo charakterį: D.Šalenga neklydo iš toli, T.Watsonas pataikė baudą, M.Brownas šaltakraujiškai realizavo tolimą metimą, o paskutinėmis sekundėmis kamuolį iš viršaus įkrovė, spurtą 10:0 užbaigė, bei fantastišką pergalę lietuviams išplėšė T.Klimavičius – 82:81. „Kalev/Cramo“ dar turėjo 11 sekundžių lemiamai atakai suregzti, tačiau pergalės „Žalgiris“ iš savo rankų jau neišleido.

„Žalgiris“: M.Brownas 21 (4 atk. kam., 2 rez. perd.), T.Watsonas 18 (7 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Kalnietis 11 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Šalenga 10 (3 rez. perd.), A.Milaknis 6, M.Begičius 5, T.Klimavičius 5 (7 atk. kam.), S.Vene 4 (2 atk. kam.), A.Juškevičius 2 (2 rez. perd.).

„Kalev/Cramo”: C.Fisheris 27 (9 atk. kam.), J.Akognonas 19, K.Johnsonas 10 (6 atk.kam.).