(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Apie tai Aplinkos ministeriją informavo Šiaulių bankas. Banko valdyba rugpjūčio viduryje patvirtino Daugiabučių namų modernizavimo programos paskolos sutarties projektą bei finansavimo procedūras. Bankas jau dabar gali priimti paraiškas dėl daugiabučių namų renovavimui reikalingo finansavimo suteikimo.

“Tai gera žinia mums visiems”, – sako aplinkos viceministras Arūnas Zabulėnas. Jo žodžiais, belieka tikėtis, kad tarpusavio derybas su Europos investicijų banku artimiausiu metu baigs, sutartis pasirašys ir kreditus taip pat galės teikti du kiti atrinkti finansiniai tarpininkai – SEB ir Swedbank.

Šiaulių banko atstovai pažymi, jog kadangi JESSICA kontroliuojantysis fondas, kuriame sukauptos lėšos bus naudojamos daugiabučių namų renovacijai reikalingiems kreditams suteikti, Lietuvoje yra naujas finansinis instrumentas, procedūrų ruošimo metu reikėjo išspręsti daug teisinių klausimų, kuriuos reglamentuoja Lietuvos įstatymai. Tai ir įtakojo šiek tiek užsitęsusį procedūrų ruošimą.

Šiaulių bankas primena, jog pagal teisės aktų nuostatas kredito gavėjais galės būti tik tų butų savininkai, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje. Taip pat, jei buto savininkas yra nepilnametis asmuo, dėl kredito gavimo yra reikalingas teismo leidimas. Jeigu bute yra vykdoma ūkinė veikla, tokiu atveju buto savininkas dėl kredito gavimo turi gauti kompetentingos valstybės institucijos leidimą.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: