(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Kam mums teikia informaciją, ką nors apie ką nors rašo ar sako žiniasklaidos terpėje: žurnalistai, publicistai, eseistai, beletristai ar tiesiog žmonės, gavę tam teisę ar progą?
*
Pagalvoti apie tai paskatino TV3 laida, kurioje žurnalistas Artūras Račas primygtinai klausė: „Ar „Akistatos“ vedėjas K. Krivickas yra žurnalistas?“ Niekas iš pašnekovų taip ir neatsakė, o aš galvojau, ko iš tiesų klausia A. Račas: ar K.Krivickas turi žurnalisto diplomą? ar K. Krivickas dirba taip, kaip dera žurnalistui?
*
Žinau ne vieną žmogų, daug metų dirbantį žurnalistu, bet nebaigusį jokių, ne tik žurnalistikos, aukštesnių mokslų. Tai gal jie netikę žurnalistai? Tai kodėl redaktoriai nepasirenka diplomuotų? Tai gal tie diplomuotieji dar blogesni?
*
Kas universitete moko žurnalistus? Žurnalistai. Patys geriausi žurnalistai? Ar tikrai? Ko moko žurnalistus? Kodėl rašytojais tampa nemokyti būti rašytojais, o žurnalistais gal negali?
*
Žurnalistas, rašytojas, muzikantas, kompozitorius, mokytojas, gydytojas turi būti „iš Dievo malonės“! Jis toks jau turi būti vos gimęs! Visi mokslai – gerai, nepakenks, bet negimusiam „iš Dievo malonės“ jokie mokslai nepadės! Kaip, beje, ir staliui, kulinarui, auklei…

burgis.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: