© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Baltarusija laikysis įsipareigojimų užtikrinti laisvą prekių tranzitą per jos teritoriją ir neketina uždrausti krovinių gabenimo iš Vakarų į Rytus, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

“Jei Rusija nenori, kad kokios nors prekės būtų tranzitu gabenamos per Baltarusiją į Kazachstaną, Uzbekiją, Kiniją, Mongoliją, Turkiją ar į kitas valstybes, tegul ir uždraudžia jų tranzito. Mes to nedarysime. Mes tranzito šalis, mes iš to uždirbame, nors ir nedaug, todėl negalime uždrausti tranzito”, – sakė A.Lukašenka.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba (“Rosselchoznadzor”) praėjusio mėnesio pabaigoje pareikalavo, kad Baltarusija nuo uždraustų maisto produktų tranzitą rytų kryptimi, įtardama Baltarusija verčiantis embargo produktų kontrabanda iš Europos Sąjungos.

“Tranzito uždraudimas yra visų tarptautinės teisės normų pažeidimas. To reikalaudama Rusija bando mumis prisidengti”, – pabrėžė A.Lukašenka.

Anot jo, pati Rusija gerokai padidino tranzitą per savo pasienio punktus Baltijos šalių kryptimi.

“Iškyla klausimas: ar jie nori Baltarusiją kaip tranzitinę valstybę uždaryti? Tai juk mūsų ištekliai. Mes negalime to leisti”, – pareiškė Baltarusijos prezidentas.

A.Lukašenka trečiadienį išklausė vyriausybės ataskaitą apie priemones, kad būtų atšaukti baltarusiškų maisto produktų, daugiausia mėsos gaminių, importo į Rusiją apribojimai bei griežtai pareikalavo per 10 dienų išspręsti šią problemą.

“Rosselchoznadzor” nuo lapkričio 26 dienos uždraudė beveik visų rūšių baltarusiškų mėsos produktų importą, prieš tai maždaug mėnesį skelbusi apie juose aptiktus afrikinio kiaulių maro pėdsakus.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: