© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Atėnai sekmadienį vertina žalą, padarytą per smurtu virtusius nakties protestus, kurie buvo surengti minint šeštąsias metines incidento, kai policija nušovė paauglį.

Per naktį buvo sulaikyti iš viso 296 žmonės, sakė šaltinis policijoje. 43 žmonės, įtariami dalyvavimu riaušėse Graikijos sostinėje, turės stoti prieš prokurorus.

Policija panaudojo ašarines dujas, kurtinamąsias granatas ir vandens patrankas, kai protestuotojai, kurių daugelis buvo kaukėti, svaidė akmenis ir Molotovo kokteilius.

Susirėmimai kilo baigiantis mitingui, kuris buvo surengtas per 2008 metų incidento, kai policininkas nušovė 15-metį Aleksį Grigoropulą (Alexis Grigoropoulos), metines.

Protestuotojai kasmet rengia demonstracijas jo mirčiai paminėti.

Šiemet atėjo maždaug 5 tūkst. žmonių, nurodė policija, kuri mobilizavo maždaug 6 tūkst. pareigūnų. Organizatoriai skelbė, kad demonstrantų buvo 10 tūkstančių.

12 policijos pareigūnų buvo sužeisti per šeštadienio vakaro susirėmimus Atėnuose, be to, apie incidentus buvo pranešta ir iš kitų vietų, tarp jų – antrojo pagal dydį Graikijos miesto Salonikų ir šalies vakaruose esančiuose Patruose.

Atėnų mero pavaduotojas Giorgas Apostopulas (Giorgos Apostolopoulos) vietos radijui sakė, kad keliose miesto vietose buvo padaryta “neapskaičiuojama žala”.

Tačiau AFP žurnalistas pranešė, kad matyti tik riboto masto žala.

Šiemet metinės įgavo papildomą reikšmę, nes demonstrantai taip pat reiškė paramą 21 metų Nikui Romanui (Nikos Romanos), kuris yra kalinamas dėl bandymo apiplėšti banką.

N.Romanas, kuris buvo priimtas į prestižinę Atėnų verslo administracijos mokyklą, praėjusį mėnesį pradėjo bado streiką, kai jam nebuvo leista išeiti iš kalėjimo studijuoti.

N.Romanas daugeliui graikų yra žinomas kaip draugas, kuris stovėjo šalia A.Grigoropulo, kai į jį buvo šauta per ginčą su dviem policininkais. Po to incidento Graikijoje kelias savaites vyko riaušės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: