© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusija gali panaudoti prieš Baltijos šalis taktiką, kurią ji taiko padėčiai Ukrainoje destabilizuoti, perspėja Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Michaelas Fallonas (Maiklas Falonas).

Sekretorius sakė, kad NATO turi būti pasiruošusi bet kokio pavidalo Rusijos agresijai, ir perspėjo dėl “realaus ir esamo pavojaus” Baltijos šalims – Lietuvai, Latvijai ir Estijai, kurios yra Aljanso ir euro zonos narės.

“NATO turi būti pasiruošusi bet kokiai agresijai iš Rusijos pusės – kad ir kokia ji būtų. NATO ruošiasi”, – sakė M.Fallonas žurnalistams, lydėjusiems jį per kelionę į Siera Leonę.

“Man neramu dėl (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino, – gynybos sekretoriaus žodžius trečiadienį citavo dienraštis “The Times”. – Man neramu dėl jo spaudimo Baltijos šalims, kaip jis bando NATO.”

Komentaruose, kuriuos taip pat citavo dienraštis “The Daily Telegraph”, M.Fallonas išsakė nuomonę, kad egzistuoja “labai realus ir esamas pavojus”, jog Rusija gali panaudoti prieš Baltijos valsrtybes tokius pačius slapto karo metodus, kuriuos, kaip yra kaltinama, ji naudoja Ukrainoje.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) trečiadienį apibūdindamas padėtį Ukrainoje sakė, kad “faktiškai viena šalis meta iššūkį kitos šalies teritoriniam vientisumui”.

“Rusijos remiami separatistai Rytų Ukrainoje naudoja rusiškus raketų kompleksus, rusiškus tankus, rusišką artileriją. Tokios įrangos neįmanoma nusipirkti per “eBay” … ji atkeliauja iš Rusijos”, – sakė D.Cameronas.

“Taigi, turim būti labai griežti ir stiprūs sankcijų srityje bei pasakyti Vladimirui Putinui: “Tai, ką darote, yra nepriimtina, ir tai sukels ekonominių bei finansinių padarinių daugeliui metų, jeigu neatsisakysite savo elgesio”, – pabrėžė D.Cameronas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: