Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vienas Rusijos verslininkas, padėjęs atskleisti didelio masto sukčiavimą, su kuriuo siejama teisininko Sergejaus Magnickio mirtis Rusijos kalėjime, mirė neišaiškintomis aplinkybėmis Didžiojoje Britanijoje.

Kaip rašo dienraštis “The Independent”, Aleksandras Perepiličnas, kuris pasiprašė prieglobsčio Britanijoje prieš trejus metus, buvo rastas susimukęs prie savo namų prabangioje privačioje sodyboje, esančioje prieš Veibridžo Sario grafystėje netoli Londono.

Laikraštis nurodė, kad šis 44 metų vyras buvo esminis liudininkas byloje prieš korumpuotų Rusijos pareigūnų ir nusikalstamo pasaulio veikėjų tinklą, siejamą su milijonų dolerių mokesčių vengimo schemomis ir areštuoto S.Magnickio mirtimi 2009 metais.

Policijos pranešime sakoma: “Sario policija tebelaiko vyresnio nei 40 metų vyro, kuris susmuko Veibridže šeštadienį, lapkričio 10 dieną, mirtį neišaiškinta.”

“Mirties aplinkybės toliau tiriamos, o pareigūnai laukia skrodimo ir toksikologinių tyrimų rezultatų. Sario policija toliau glaudžiai bendradarbiauja su koronerio biuru, o tyrimas tęsiamas”, – pridūrė pareigūnai.

S.Magnitckis mirė 2009 metais, būdamas 37 metų – esą nuo negydytos ligos viename Rusijos kalėjime, tiriant sukčiavimo bylą prieš jo klientus – JAV investicijų bendrovę “Hermitage Capital”.

Prieš savo areštą šis advokatas teigė atskleidęs schemą, kurią policijos pareigūnai naudojo, kad susigrąžintų apie 235 mln. JAV dolerių mokesčių, sumokėtų “Hermitage Capital”, buvusios didžiausios Rusijoje Vakarų šalių investicijų bendrovės.

Tačiau pareigūnai apkaltino sukčiavimu S.Magnickį ir pasiuntė jį už grotų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: