Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Armėnijos prezidento rinkimuose, kuriuose pergalę dar kartą iškovojo prezidentas Seržas Sargsianas, neužregistruota jokių pažeidimų, pirmadienį pranešė Centrinė rinkimų komisija, paskelbusi galutinius rinkimų rezultatus.

Triuškinanti S.Sargsiano pergalė praėjusios savaitės prezidento rinkimuose yra rimtas išbandymas šiai valstybei.

“Rinkimų kampanijos ir balsavimo metu nebuvo pažeidimų, kurie būtų įtakoję rinkimų rezultatus”, – pareiškė Centrinės rinkimų komisijos vadovas Tigranas Mukučianas.

“Armėnijos Respublikos prezidentu išrinktas Seržas Azatovičius Sargsianas”, – paskelbė jis.

Galutiniai rinkimų rezultatai yra tokie: S.Sargsianas rinkimuose surinko 58,64 proc. rinkėjų balsų ir gerokai aplenkė pagrindinį savo varžovą Rafį Hovanisianą, už kurį savo balsus atidavė 36, 74 proc. rinkėjų. Iš viso rinkimuose dalyvavo 60,18 proc. rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų.

Tuo tarpu Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos stebėtojai paskelbė, kad vasario 18 dienos rinkimuose, lyginant su praėjusiais, buvo pastebėta didžiulė pažanga, tačiau rinkimuose pritrūko konkurencijos, iš kovos pernai pasitraukus dviems favoritais laikytiems kandidatams.

Jungtinės Valstijos pareiškė esančios susirūpinusios dėl “rimtų pažeidimų” šalies rinkimų procese.

Armėnijos pareigūnai tikėjosi, kad taikiai pasibaigę prezidento rinkimai sustiprins šalies Europos integracijos galimybes po to, kai S.Sargsianą į valdžią atvedę 2008 metų rinkimai baigėsi dešimties žmonių gyvybių nusinešusiais susirėmimais.

Rinkimų baigtis buvo daugmaž aiški dar gruodį, kai itin populiarus partijos “Klestinti Armėnija” lyderis, buvęs rankos lenkimo čempionas, superturtuolis Gagikas Carukianas paskelbė nedalyvausiantis rinkimuose, o Armėnijos pirmasis posovietinis prezidentas Levonas Ter-Petrosianas pasakė, kad būdamas 68-erių jau yra per senas aukščiausiam valstybės postui.

Rinkimus temdė ir stiprios opozicijos nebuvimas, ir paslaptingas praėjusio mėnesio bandymas nužudyti sovietinių laikų disidentą Paruirą Airikianą, kuriam per išpuolį kulka pataikė į viršutinę krūtinės dalį.

Porinkiminę politinę padėtį šioje nedidelėje Kaukazo valstybėje dar labiau apsunkino R.Hovanisiano nenoras sutikti su rinkimų rezultatais.

Anksčiau, kai buvo paskelbti preliminarūs rinkimų rezultatai, buvęs užsienio reikalų ministras R.Hovanisiantas pareiškė, kad tikrasis rinkimų laimėtojas esąs jis, o patys rinkimai nebuvo “nešališki”.

R.Hovanisiano stovykla įtaria buvus virtinę kartais net keistų pažeidimų, tarp kurių minėtinas “išnykstančio rašalo” naudojimas, kad būtų galima balsuoti po kelis kartus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: